Մանրամասներ՝ Փաշինյան-Պուտին հանդիպման վերաբերյալ
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը մանրամասներ է հայտնել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ այսօր նախատեսված հանդիպման ձևաչափի վերաբերյալ։
Այսօր կկայանան հայ-ռուսական բանակցություններ, որոնց ընթացքում երկու երկրների առաջնորդները կքննարկեն երկկողմ օրակարգի, ինչպես նաև Հարավային Կովկասում տնտեսական և տրանսպորտային-լոգիստիկ կապերի զարգացման հետ կապված հարցեր։
«Դրանից հետո Պուտինը և Փաշինյանը շփումները կշարունակեն դեմ առ դեմ՝ աշխատանքային նախաճաշի ձևաչափով»,- մանրամասնել է Պեսկովը։

Details emerge on Pashinyan-Putin meeting
Spokesman for the Russian President, Dmitry Peskov, has provided details regarding the format of the meeting between Nikol Pashinyan and Vladimir Putin scheduled for today.
According to Peskov, Armenian-Russian talks will take place during the day, with the leaders expected to discuss issues on the bilateral agenda, as well as the development of economic and transport-logistics links in the South Caucasus.
“After that, Putin and Pashinyan will continue their contacts face-to-face, in the format of a working breakfast,” Peskov said.