Փաշինյանական իշխանությունը երկրի ներսում ինքնահաստատման փորձեր է անում, իսկ Ադրբեջանը շարունակում է ակտիվ հակահայ քաղաքականությունը. Տիգրան Աբրահամյան
01/04/2026 10:51
Փաշինյանական իշխանությունը, ի պատասխան Ադրբեջանի՝ հայ ժողովրդին ցեղասպան կարգելու և օկուպանտ հռչակելու, երկրի ներսում ինքնահաստատման փորձեր է անում, այս մասին գրում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը։
«Սրանց ցույց տված «ուժը», ինչ դրսևորում էլ ունենա՝ ուժային բլոկի կոշտությունից մինչև սպառազինության ցուցադրումներ, բացառապես ներքաղաքական խնդիր է լուծում։
Ադրբեջանը շարունակում է ակտիվ հակահայ քաղաքականությունը՝ ծանր մեղադրանքներ վերագրելով Հայաստանին ու հայ ժողովրդին, իսկ սրանք պետական ապարատի ողջ ներուժն ուղղում են ռեպրեսիոն ապարատի գործածմանը»,- նշել է պատգամավորը։

Власть Пашиняна пытается самоутвердиться внутри страны, а Азербайджан продолжает активную антиармянскую политику — Тигран Абрамян
01/04/2026 11:03
Власть Пашиняна, в ответ на попытки Азербайджана объявить армянский народ геноцидником и оккупантом, пытается самоутвердиться внутри страны, пишет секретарь фракции «Честь имею» Национального собрания Тигран Абрамян.
«Та «сила», которую они демонстрируют, будь то жесткость силового блока или показ вооружений, решает исключительно внутреннеполитические задачи.
Азербайджан продолжает активную антиармянскую политику, предъявляя тяжёлые обвинения Армении и армянскому народу, тогда как эти власти направляют весь потенциал государственного аппарата на использование репрессивного механизма», — отметил депутат.