Սամվել Շահրամանյանը զառանցանք է համարում Նիկոլ Փաշինյանի «արցախցիները փախել են» հայտարարությունը
Արցախի նախագահ Սամվել Շահրամանյանը զառանցանք է համարում Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարությունը, թե «արցախցիները փախել» են։
«Կոչ կանեմ մեր հասարակությանը, մեր զոհված նվիրյալների հարազատներին, այն անձանց, ովքեր ներդրում ունեն արցախյան գոյամարտի մեջ՝ չտրվել նման սադրանքների, որովհետև նման խոսույթներն ունեն մեկ նպատակ՝ պառակտել ու սերմանել մեր հասարակության մեջ անհանդուրժողականություն»,- Եռաբլուրում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախի նախագահը։
Շահրամանյանի խոսքով՝ հենց այս իշխանության գործողութույունների հետևանքով է, որ արցախցիներն այսօր հայտնվել են նման իրավիճակում։

Самвел Шахраманян считает абсурдным заявление Николa Пашиняна о том, что «арцахцы сбежали»
Президент Арцаха Самвел Шахраманян назвал абсурдным заявление Николa Пашиняна о том, что «жители Арцаха якобы сбежали».
«Обращаюсь к нашему обществу, к родственникам наших погибших героев, к тем, кто внес вклад в борьбу за существование Арцаха: не поддавайтесь на подобные провокации, потому что такие высказывания преследуют одну цель — расколоть и посеять нетерпимость в нашем обществе», — заявил Шахраманян в беседе с журналистами в Воинском пантеоне «Ераблур».
По его словам, именно действия нынешних властей привели к тому, что жители Арцаха оказались в нынешней ситуации.
Он подчеркнул, что арцахцы продолжают отстаивать своё право на возвращение и пытаются держать этот вопрос в повестке дня.