ՀԷՑ-ի շուրջ գործընթացը «քաղաքական է և արդեն պարտված». Դավիթ Ղազինյան
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի տնօրենի նախկին ժամանակավոր պաշտոնակատար Դավիթ Ղազինյանը հայտարարեց, որ ՀԷՑ-ի շուրջ ստեղծված իրավիճակը գնահատում է որպես «փոքրիկ խմբակի կողմից պարտված գործընթաց»։
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նա նշեց, որ գործընթացում «իշխանությունները պարտվել են 100 տոկոսով»՝ ընդգծելով, որ իրենք ոչ միայն ներկայացրել են հիմնավորումներ և ապացույցներ, այլև դատարանը փաստել է դրանց առկայությունը։
Ղազինյանի համոզմամբ՝ թեման ունի հստակ քաղաքական ենթատեքստ։
«Կարծում եմ՝ բացի շահագրգիռ մարդկանցից, ՀՀ-ում չկա մեկը, որ կկասկածի այս հարցի քաղաքական լինելու մեջ»,- ասաց նա։

Процесс вокруг «Электрических сетей Армении» политический и уже проигранный — Давид Газинян
Бывший исполняющий обязанности генерального директора ЗАО «Электрические сети Армении» Давид Газинян заявил, что ситуацию вокруг компании оценивает как «проигранный процесс небольшой группой».
На встрече с журналистами Давид Газинян отметил, что в данном процессе «власти проиграли на 100 процентов», подчеркнув, что ими были представлены обоснования и доказательства, наличие которых также зафиксировал суд.
По мнению Газиняна, тема имеет чёткий политический подтекст.
«Думаю, кроме заинтересованных лиц, в Армения нет никого, кто бы сомневался в политическом характере этого вопроса», — сказал он.