Ոստիկանները ձերբակալել են անհամարժեք վարք դրսևորած և սեռական բնույթի հայհոյանքներ հնչեցրած տղամարդուն (Տեսանյութ)
02/04/2026 16:53
Մարտի 17-ին Համայնքային ոստիկանության Շենգավիթի բաժնում հաղորդում տված 48-ամյա կինը հայտնել էր, որ նախկին ընկերը սպառնացել է վնասել իր հարազատներին ու ընկերներին։
Հնարավոր զարգացումները կանխելու նպատակով համայնքային ոստիկանները 45-ամյա նախկին ընկերոջ նկատմամբ կայացրել էին անհետաձգելի միջամտություն կիրառելու որոշում․ տղամարդուն արգելված էր այցելել իր ընկերուհուն։
Մարտի 21-ին ՆԳՆ օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Համայնքային ոստիկանության Շենգավիթի բաժին ստացվեց հաղորդում, որ այդ նույն տղամարդը վերջին օրերի ընթացքում պարբերաբար զանգահարել է 112 ծառայություն, դրսևորել անհամարժեք վարք և հնչեցրել սեռական բնույթի հայհոյանքներ ոստիկանների հասցեին։
Հաղորդակցական տեխնոլոգիաներն օգտագործելով իրավական նորմերի նկատմամբ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելու և ոստիկանության բնականոն աշխատանքը խոչընդոտելու համար մարտի 27-ին՝ ժամը 10․50-ին, 45-ամյա տղամարդը խուլիգանության կասկածանքով ձերբակալվեց և տեղափոխվեց Շենգավիթի բաժին։
Նույն օրը նրա նախկին ընկերուհին տվեց հաղորդում, որ մարտի 26-ին, անտեսելով վարչական արգելքը, տղամարդն այցելել է իրեն։
Կազմված փաստաթղթերը ներկայացվել են նախաքննական մարմին։
45-ամյա տղամարդը տեղափոխվել է ձերբակալվածների պահման վայր։ Հանգամանքները նախաքննությամբ պարզվում են։

Полиция задержала мужчину за неподобающее поведение и сексуальные оскорбления (видео)
17 марта в отделение общинной полиции Шенгавита обратилась 48-летняя женщина, которая сообщила, что её бывший партнёр угрожал причинить вред её родственникам и друзьям.
С целью предотвращения возможных инцидентов сотрудники общинной полиции приняли решение о немедленном вмешательстве в отношении 45-летнего бывшего партнёра женщины. Мужчине было запрещено посещать свою бывшую подругу.
21 марта из оперативного центра МВД в отделение общинной полиции Шенгавита поступило сообщение о том, что тот же мужчина в последние дни неоднократно звонил на номер 112, проявлял неподобающее поведение и произносил сексуальные оскорбления в адрес полицейских.
Используя средства связи и демонстрируя явное неуважение к правовым нормам, а также препятствуя нормальной работе полиции, мужчина 27 марта в 10:50 был задержан по подозрению в хулиганстве и доставлен в отделение Шенгавита.
В тот же день его бывшая подруга подала заявление о том, что 26 марта мужчина, игнорируя административный запрет, пришёл к ней.
Составленные документы были переданы в орган предварительного следствия.
45-летний мужчина помещён в изолятор временного содержания. Обстоятельства инцидента уточняются в ходе предварительного расследования.