ՀԱՊԿ վերադարձի առումով փոփոխություն ակնկալելն իրատեսական չէ. Նիկոլ Փաշինյան
ՀԱՊԿ վերադարձի առումով փոփոխություն ակնկալելն իրատեսական չէ, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա ասաց, թե չպետք է անընդհատ մնալ այս կետի վրա, Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները մեծ օրակարգ ու պոտենցիալ ունեն։
«Մենք պետք է առաջ նայենք, այո՛, այդ հարցերի վերաբերյալ ամեն մեկն ունի իր ճշմարտությունը, բայց ես կարծում եմ, որ բավարար չափով արդեն ծանրութեթև ենք արել, եկել ենք որոշակի եզրակացությունների ու հարգանքի մթնոլորտում եզրակացությունները կիսել ենք իրար հետ»,- հավելեց Փաշինյանը։

Ждать перемен в вопросе возвращения в ОДКБ нереалистично — Никол Пашинян
Ожидать перемен в вопросе возвращения Армении в Организацию Договора о коллективной безопасности (ОДКБ) нереалистично, заявил премьер-министр Никол Пашинян в ходе общения с журналистами.
Он подчеркнул, что не стоит постоянно зацикливаться на этом вопросе, поскольку отношения с Россией обладают большой повесткой и потенциалом.
«Нам нужно смотреть вперёд. Да, у каждого есть своё мнение по этим вопросам, но я считаю, что мы уже достаточно всё взвесили, пришли к определённым выводам и поделились ими друг с другом в атмосфере уважения», — добавил Пашинян.