ՀԱՊԿ վերադարձի առումով փոփոխություն ակնկալելն իրատեսական չէ. Նիկոլ Փաշինյան
ՀԱՊԿ վերադարձի առումով փոփոխություն ակնկալելն իրատեսական չէ, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա ասաց, թե չպետք է անընդհատ մնալ այս կետի վրա, Ռուսաստանի հետ հարաբերությունները մեծ օրակարգ ու պոտենցիալ ունեն։
«Մենք պետք է առաջ նայենք, այո՛, այդ հարցերի վերաբերյալ ամեն մեկն ունի իր ճշմարտությունը, բայց ես կարծում եմ, որ բավարար չափով արդեն ծանրութեթև ենք արել, եկել ենք որոշակի եզրակացությունների ու հարգանքի մթնոլորտում եզրակացությունները կիսել ենք իրար հետ»,- հավելեց Փաշինյանը։

Expecting a change in terms of returning to the CSTO is unrealistic – Nikol Pashinyan
Expecting a change in terms of returning to the CSTO is unrealistic, Prime Minister Nikol Pashinyan said in a conversation with reporters.
He noted that it is unproductive to dwell on this issue constantly, emphasizing that Armenia’s relations with Russia have a broad agenda and significant potential.
“We must look ahead. Yes, everyone has their own perspective on these matters, but I believe we have already examined them thoroughly, reached certain conclusions, and shared these conclusions with each other in an atmosphere of respect,” Pashinyan added.