Արթուր Ալեքսանյանը դադար է վերցնում կարիերայում
Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն, կրկնակի արծաթե և բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի քառակի ու Եվրոպայի յոթակի չեմպիոն Արթուր Ալեքսանյանը ժամանակավորապես դադարեցնում է մրցելույթները, գրում է armsport.am։
Անվանի հայ ըմբիշը (97 կգ) չի մասնակցի առաջիկա մրցաշարերին, այդ թվում՝ մոտեցող Եվրոպայի առաջնությանը:
Այս մասին Առաջին ալիքի եթերում տեղեկացրել է հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արմեն Բաբալարյանը։
Մասնագետի խոսքով՝ Ալեքսանյանն այժմ շարունակում է բուժումների գործընթացը, իսկ նրա փոխարեն 97 կգ քաշային կարգում մեր երկրի մարզական պատիվը կպաշտպանի աշխարհի Մ-23 չեմպիոն Հայկ Խլոյանը։

Олимпийский чемпион Артур Алексанян временно приостанавливает спортивную карьеру
Олимпийский чемпион, двукратный серебряный и бронзовый призёр, четырёхкратный чемпион мира и семикратный чемпион Европы Артур Алексанян временно приостанавливает участие в соревнованиях, сообщает armsport.am.
Знаменитый армянский борец в весовой категории до 97 кг не примет участие в предстоящих турнирах, включая ближайший чемпионат Европы.
Об этом в эфире Первого канала сообщил главный тренер сборной Армении по греко-римской борьбе Армен Бабаларян.
По словам специалиста, Алексоян продолжает курс лечения, а честь страны в весовой категории до 97 кг на соревнованиях будет защищать чемпион мира среди спортсменов до 23 лет Айк Хлоян.