Մեկ զոհ, հինգ վիրավոր․ վթար՝ Չարենցավան-Ֆանտան ճանապարհն
Ապրիլի 2-ին, ժամը 23։11-ին Կոտայքի մարզային օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Չարենցավան-Ֆանտան ավտոճանապարհի 2-րդ կմ-ին տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
Պարզվել է, որ բախվել են «Mercedes-Benz» մակնիշի երկու ավտոմեքենա։ Վարորդներից մեկը տեղում մահացել է, իսկ մյուս վարորդը և 4 տուժած տեղափոխվել են բժշկական կենտրոն։
Փրկարարները սահմանազատել են տարածքը, հոսանքազրկել ավտոմեքենաները, փակել գազի բալոնների փականները․ «Mercedes-Benz» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդի դին մոտեցրել դի տեղափոխող ավտոմեքենային և իրականացրել ավտոճանապարհի լվացման աշխատանքներ։

Один погибший, пять раненых: ДТП на дороге Чаренцаван–Фантан
2 апреля в 23:11 в Котайкский областной центр оперативного реагирования поступило сообщение о том, что на 2-м километре автодороги Чаренцаван–Фантан произошло ДТП, требуется помощь спасателей.
На место выехал один боевой расчёт из пожарно-спасательного отряда регионального спасательного управления Министерство внутренних дел Армении.
Выяснилось, что столкнулись два автомобиля марки Mercedes-Benz. Один из водителей погиб на месте, второй водитель и ещё четыре пострадавших были доставлены в медицинский центр.
Спасатели оцепили территорию, обесточили автомобили, перекрыли вентили газовых баллонов, перенесли тело водителя автомобиля «Mercedes-Benz» к машине для перевозки тел и провели работы по очистке проезжей части.