Մեր կանայք անում են ամեն ինչ, որովհետև հասկանում են՝ ընտանիքը բաժանվել է երկու մասի. Թաթոյանը՝ արտագաղթի մասին (Տեսանյութ)
Այսօր Ներքին Գետաշենում «Միասնության թևեր» կուսակցության նախաձեռնած միջոցառման ընթացքում վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանն ասաց, որ անհրաժեշտ է ունենալ սեփական աշխատատեղեր, որպեսզի ՀՀ քաղաքացիները չլքեն երկիրը՝ աշխատանք փնտրելու համար.
«Մենք աշխարհասփյուռ ժողովուրդ ենք, զորեղ ժողովուրդ ենք։ Պատկերացնում եմ՝ ինչ կարող ենք անել, եթե համախմբվենք ու բոլորով ոտքի կանգնեցնենք մեր երկիրը, բայց Հայաստանից գնալով, մենք թողնում ենք մեր տունը», - ասաց նա։
«Մեր կանայք անում են ամեն ինչ, որովհետև հասկանում են՝ ընտանիքը բաժանվել է երկու մասի. այ սա է, որ մենք պետք է լուծենք», - նշեց Թաթոյանը։

Наши женщины делают всё, потому что понимают: семья разделилась на две части — Татоян об эмиграции (видео)
Сегодня в Неркин Геташене в ходе мероприятия, организованного партией «Крылья единства», кандидат в премьер-министры Арман Татоян заявил о необходимости создания собственных рабочих мест, чтобы граждане Армении не покидали страну в поисках работы.
«Мы — народ, рассеянный по всему миру, сильный народ. Представляю, что мы можем сделать, если объединимся и все вместе поднимем нашу страну, но, уезжая из Армении, мы оставляем свой дом», — сказал он.
«Наши женщины делают всё, потому что понимают: семья разделилась на две части. Именно эту проблему мы должны решить», — отметил Татоян.