Բա ոչխարի միսն ի՞նչ եք արել. Փաշինյանը Մեծամորի միջնակարգ դպրոցում էր
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այցելել էր Արաքս համայնքի Մեծամոր բնակավայրի միջնակարգ դպրոցը, որը վերանորոգվել է։ Դպրոց այցի վերաբերյալ Փաշինյանը Ֆեյսբուքում տեսանյութ է հրապարակել։
Տեսանյութում նա ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանի և այլ պաշտոնյաների ուղեկցությամբ շրջում է դպրոցում, հետևում դասերին և զրուցում աշակերտների հետ՝ հետաքրքրվելով նոր պայմաններից։
Կենսաբանության դասի ընթացքում աշակերտներից մեկը պատմեց, որ մի շարք փորձեր են արել, ոչխարի օրգանիզմ են հերձել՝ թոքեր, լյարդ, ինչին ի պատասխան՝ Փաշինյանը հարցրեց. «Բա միսն ի՞նչ եք արել հետո»։

«Что вы сделали с бараниной?» — Пашинян посетил среднюю школу в Мецаморе
Премьер-министр Никол Пашинян посетил среднюю школу в населённом пункте Мецамор общины Аракс, которая была недавно отремонтирована. Видео с визита Пашиняна он опубликовал на своей странице в Facebook.
На видео премьер вместе с министром образования, науки, культуры и спорта Жанной Андреасян и другими чиновниками осматривает школу, наблюдает за уроками и общается с учениками, интересуясь новыми условиями обучения.
Во время урока биологии один из учеников рассказал, что они проводили несколько опытов и вскрывали организм овцы — лёгкие, печень. В ответ Пашинян поинтересовался: «А мясо что с ним потом сделали?»