ՊՆ և ԳՇ ղեկավար կազմի կյանքն ու ծառայությունը երևի 2018-ից է սկսվել․ դրա համար էլ ապրիլի 2-ին Եռաբլուր չեն գնում
03/04/2026 09:57
ՊՆ և ԳՇ ղեկավար կազմի կյանքն ու ծառայությունը երևի 2018-ից է սկսվել․ հենց դրա համար էլ ապրիլի 2-ին Եռաբլուր չեն գնում, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նրա խոսքով՝ ժամանակին, երբ դա մոդայիկ էր, հպարտանում էին իրենց զինվորներով և հրամանատարներով, հիշեցնում՝ դաժան դաս են տվել հակառակորդին, իսկ հիմա Արցախի թեմայով խոսելը, դրանով Ադրբեջանին «ցավ պատճառելը» խստիվ արգելված է։
«Դեռ չեմ խոսում ժամանակին Աղդամում ու Ստեփանակերտում նկարվողների, դրանով հպարտացողների ու հիմա այն ուրանալով Ադրբեջան հռչակողների մասին:
Հիմա խնդիր է դրված 2020-ից արձանագրված պատերազմները, ագրեսիայի դրսևորումները, պարտություններն ու զիջումները որպես պատմական հաջողություն ներկայացնել, անցյալի փառավոր էջերն անտեսել ու մեր ժողովրդին ներկայացնել միայն զոհի ու ստիպված զիջողի կարգավիճակով։
Հ․Գ․ Միգուցե ոմանք, ինչ-որ օրերի, թաքուն այցի են գնում իրենց համածառայակիցներին ու զինվորներին, բայց խոստովանեք, որ կռացածի ու ստորացվածի կարգավիճակով ապրելն էլ մի բան չէ», - գրել է նա։

Жизнь и служба руководства Минобороны и Генштаба, видимо, начались с 2018 года — поэтому 2 апреля они не посещают Ераблур
«Жизнь и служба руководства Министерство обороны Армении и Генерального штаба ВС Армении, видимо, начались с 2018 года — именно поэтому 2 апреля они не посещают Ераблур», — написал депутат Национального собрания Тигран Абрамян.
По его словам, раньше, когда это было модно, они гордились своими солдатами и командирами, напоминали, что «дали противнику суровый урок», тогда как сейчас говорить об Арцахе, «причиняя этим боль» Азербайджану, строго запрещено.
«Я уже не говорю о тех, кто в своё время фотографировался в Агдаме и Степанакерте, гордился этим, а теперь, отрекаясь от этого, объявляет себя проазербайджанским.
Сейчас поставлена задача представить войны, проявления агрессии, поражения и уступки, зафиксированные после 2020 года, как исторический успех, игнорировать славные страницы прошлого и представить наш народ исключительно в статусе жертвы и вынужденного уступающего.
P.S. Возможно, некоторые в отдельные дни тайно посещают своих сослуживцев и солдат, но согласитесь, жить в положении согнувшегося и униженного — тоже не дело», — написал он.