Իրանին «երկաթե բռnւնցք» ցույց տվող Բաքվում հասկացել են՝ Իրանի հետ «կատակները» պատժվում են․ Վարդան Ոսկանյան
04/04/2026 12:02
Մոտ մեկ ամիս առաջ Իրանին սպառնացող և դողդոջուն ձեռքերով «երկաթե բռունցք» ցույց տվող Բաքվի բարբարոսական վարչախմբի պարագլուխը հասկացել է, որ այդ պետության հետ «կատակները» պատժվում են, գրել է իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը։
«Այսօր «X» սոցիալական ցանցում Բաքվի բռնապետը գրել է, որ արհեստածին Ադրբեջանի և Իրանի ժողովուրդները կշարունակեն լինել միմյանց կողքի նաև «դժվարին օրերին»:
Արևելյան այս շողոքորթության ֆոնին հենց նույն այդ բռնապետի քարոզչամեքենան ակտիվորեն շարունակում է առաջ մղել հակաիրանական քարոզչական գիծը, ինչը ցուցիչ է, որ արհեստածին Ադրբեջանում իրականում ոչինչ էլ չի փոխվել։
Կասկած չկա, որ պատերազմի ավարտից հետո Իրանում դեռ հիշելու են իրենց իրական բարեկամներին և թշնամիներին՝ անկախ վերջիններիս նողկալի «քաղցրախոսություններից»»,- նշել է Ոսկանյանը։

В Баку, демонстрировавшем Ирану «железный кулак», поняли, что с Ираном шутки наказуемы — Вардан Восканян
04/04/2026 13:02
Около месяца назад глава варварского режима Баку, угрожавший Ирану и демонстрировавший «железный кулак» дрожащими руками, понял, что шутки с этим государством наказуемы, написал иранист Вардан Восканян.
«Сегодня в социальной сети X бакинский диктатор написал, что народы искусственно созданного Азербайджана и Ирана продолжат быть рядом друг с другом и в "трудные дни".
На фоне этой восточной льстивости пропагандистская машина того же диктатора активно продолжает продвигать антииранскую линию, что свидетельствует о том, что в искусственно созданном Азербайджане на самом деле ничего не изменилось.
Нет сомнений, что после завершения войны в Иране будут помнить своих настоящих друзей и врагов — независимо от их отвратительных "сладкоречивых" заявлений», — отметил Восканян.