10 տարի առաջ այս օրը պատերազմ էր, որն ավարտվեց ապրիլի 5-ին՝ ժամը 12։00-ին, երբ թշնամին պարտադրված հրադադար խնդրեց. Սերժ Սարգսյան (Տեսանյութ)
04/04/2026 12:46
Մեկնարկել է ՀՀԿ 18-րդ համագումարը։
ՀՀ 3-րդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հիշեցրեց՝ ուղիղ 10 տարի առաջ այս օրը պատերազմ էր, որն ավարտվեց ապրիլի 5-ին՝ ժամը 12։00-ին, երբ թշնամին պարտադրված հրադադար խնդրեց։
Նախագահ Սարգսյանը կոչ արեց հիշել ու հարգանքի տուրք մատուցել ապրիլյան քառօրյա պատերազմում զոհված հայորդիների լուսավոր հիշատակին։
«Նրանք աներևակայելի խիզախության ու անձնազոհության բազում օրինակներ են ցույց տվել»,- ասաց նա։
ՀՀԿ-ականները հարգեցին բոլոր ժամանակներում հայրենիքի պաշտպանության համար իրենց կյանքը զոհած քաջորդիների անմահ հիշատակը։

«10 лет назад в этот день началась война, которая закончилась 5 апреля в 12:00, когда противник попросил навязанное ему нами прекращение огня»: Серж Саргсян (видео)
04/04/2026 12:58
Начался 18-й съезд Республиканская партия Армении.
Третий президент Армении и председатель партии Серж Саргсян напомнил, что ровно 10 лет назад в этот день началась война, которая закончилась 5 апреля в 12:00, когда противник попросил навязанное ему нами прекращение огня.
Президент Саргсян призвал помнить и почтить светлую память армянских воинов, погибших в ходе Апрельской четырёхдневой войны.
«Они проявили множество примеров невероятного мужества и самоотверженности», — сказал он.
Члены Республиканской партии Армении почтили бессмертную память героев, отдавших жизнь за защиту Родины во все времена.
«Честь и слава им», — заявил президент Саргсян.