Տղե՛րք, ես ձեզ հետ եմ ամեն օր, ամեն ժամ՝ մտքով ու սրտով. հավատում եմ՝ մի օր հանդիպելու ենք. Սերժ Սարգսյանը դիմեց Բաքվի բանտում գտնվող իր ընկերներին (Տեսանյութ)
ՀՀ 3-րդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանը կուսակցության համագումարի ժամանակ այսօր դիմեց Բաքվում ապօրինաբար պահվող գերիներին, որոնց մեջ են նաև մարտական իր ընկերները։
«Ուզում եմ այս ամբիոնից դիմել մեր ժողովրդի ազատ և անվտանգ ապրելու իրավունքի համար պայքարած, մինչև հիմա իրենց սկզբունքներին և հավատամքին հավատարիմ՝ Ադրբեջանի բանտերում գտվող մեր հայրենակիցներին, իմ ընկերներին՝ տղե՛րք, ես ձեզ հետ եմ ամեն օր, չափազանցություն չլինի՝ ամեն ժամ, մտքով ու սրտով, հավատում եմ, որ մի օր մենք հանդիպելու ենք։
Ձեր արժանապատիվ կեցվածքն անմարդկային այդ պայմաններում ավելի խոսուն է և հարգանքի արժանի, քան ազատության մեջ շատերի պահվածքը»,- հայտարարեց նախագահ Սարգսյանը։

«Ребята, я с вами каждый день, каждую минуту — мысленно и сердцем: верю, что однажды мы встретимся»: Серж Саргсян обратился к своим друзьям, находящимся в бакинской тюрьме (видео)
Третий президент Армении, председатель РПА Серж Саргсян, во время съезда партии сегодня обратился к незаконно удерживаемым в Баку пленным, среди которых — его боевые товарищи.
«Хочу с этой трибуны обратиться к нашим соотечественникам, находящимся в тюрьмах Азербайджана, которые боролись за право нашего народа жить свободно и безопасно, остаются верны своим принципам и убеждениям до сих пор, — к моим друзьям: ребята, я с вами каждый день, если не сказать — каждую минуту, мысленно и сердцем, верю, что однажды мы встретимся.
Ваше достойное поведение в этих бесчеловечных условиях говорит больше и заслуживает большего уважения, чем поведение многих на свободе», — заявил президент Саргсян.