«Պետք է տեր կանգնենք խաղաղությանը, որը նոր է, մանուկ է». հրապարակվել է ՔՊ-ի նախընտրական ծրագրի նախագիծը
04/04/2026 10:08
Նիկոլ Փաշինյանը հրապարակել է Ազգային ժողովի 2026 թվականի հերթական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության նախընտրական ծրագրի նախագիծը։
Նախագծում ընդգծված է, որ ՔՊ կուսակցության նախընտրական ծրագրի գաղափարախոսական հենքն Իրական Հայաստանի գաղափարախոսությունն է և Հայաստանի տնտեսական ու ինստիտուցիոնալ վերափոխման դոկտրինը։
Նախաբանում նշվում է, որ Հայաստանի և տարածաշրջանի համար խաղաղ զարգացման դարաշրջան բացելը, այնուամենայնիվ, (2021 թ.) արտահերթ ընտրությունների արդյունքներով ժողովրդի առաջ Կառավարության ստանձնած մեծագույն առաքելությունն է։
Նախաբանում, որպես ՀՀ վարչապետ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նախագահ և վարչապետի թեկնածու Նիկոլ Փաշինյանը, դիմելով քաղաքացիներին, նշել է, որ իրենց աջակցությամբ «Քաղաքացիական պայմանագիր»-ը կատարել է ստանձնած մեծագույն առաքելությունը և Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղություն է հաստատվել, որով Հայաստանի համար բացվել է խաղաղ զարգացման դարաշրջանը։
«Հունիսի 7–ին կայանալիք ընտրություններում Ձեզ հետ միասին մենք մի խնդիր ունենք լուծելու․ պետք է տեր կանգնենք Խաղաղությանը, որը նոր է, մանուկ է, դեռևս խոցելի է և մեր ամենօրյա խնամքի կարիքն ունի»,-նշել է Փաշինյանը՝ կոչ անելով քաղաքացիներին հունիսի 7-ին գնալ ընտրական տեղամաս և տեր կանգնել խաղաղությանը՝ քվեարկելով «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության օգտին։

«Мы должны защитить мир, который ещё новый и хрупкий»: опубликован проект предвыборной программы партии «Гражданский договор»
04/04/2026 10:31
Никол Пашинян опубликовал проект предвыборной программы партии Гражданский договор к очередным парламентским выборам 2026 года.
В документе подчёркивается, что идеологической основой программы партии является концепция «Реальной Армении» и доктрина экономической и институциональной трансформации страны.
В предисловии отмечается, что открытие эпохи мирного развития для Армении и региона стало важнейшей миссией, которую правительство взяло на себя перед народом по итогам внеочередных выборов 2021 года.
В обращении к гражданам, выступая как премьер-министр, председатель правления партии «Гражданский договор» и кандидат в премьер-министры, Пашинян заявил, что при поддержке граждан партия выполнила эту миссию и между Арменией и Азербайджаном установлен мир, благодаря чему для страны открылась эпоха мирного развития.
«На выборах, которые состоятся 7 июня, нам с вами предстоит решить одну задачу: мы должны защитить Мир, который ещё новый, молодой, уязвимый и нуждается в нашей ежедневной заботе», — отметил Пашинян, призвав граждан 7 июня прийти на избирательные участки и поддержать мир, проголосовав за партию «Гражданский договор».