«Հայոց համազգային միասնություն» կուսակցությունը որոշել է որպես առանձին քաղաքական միավոր չառաջադրվել ԱԺ ընտրություններում
04/04/2026 12:16
Հունիսի 7-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունները վճռորոշ նշանակություն են ունենալու Հայաստանի Հանրապետության համար: Իշխանափոխությունը մեր երկրի անվտանգության ապահովման ու կայուն զարգացման կարևոր երաշխիքն է:
Այս մասին հայտարարություն է տարածել «Հայոց համազգային միասնություն» կուսակցությունը։
««Հայոց համազգային միասնություն» կուսակցությունը, մի կողմ դնելով կուսակցական, անձնական շահերը և նպատակ ունենալով նպաստել ընդդիմադիր ձայների կոնսոլիդացմանը, որպես առանձին քաղաքական միավոր չի առաջադրվելու ԱԺ ընտրություններին։
«Հայոց համազգային միասնություն» կուսակցությունը դրական է գնահատում Գագիկ Ծառուկյանի գլխավորած «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության, բազմաթիվ ուժերի, մասնագիտական խմբերի և հանրության լայն շրջանակների կողմից ներկայացրած «Առաջարկ Հայաստանին» ծրագիրը:
Մենք կոչ ենք անում ՀՀ քաղաքացիներին, կուսակցության համակիրներին խորհրդարանական ընտրություններում քվեարկել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության օգտին:
Ուժը միասնության մեջ է»,-նշված է հայտարարության մեջ։

Партия «Армянское общенациональное единство» решила не участвовать в парламентских выборах как отдельная политическая сила
04/04/2026 12:46
Парламентские выборы, которые состоятся 7 июня, будут иметь решающее значение для Республики Армения. Смена власти является важной гарантией обеспечения безопасности и устойчивого развития нашей страны.
Об этом говорится в заявлении партии «Армянское общенациональное единство».
«Партия «Армянское общенациональное единство», отодвигая в сторону партийные и личные интересы и стремясь способствовать консолидации оппозиционных голосов, не будет участвовать в парламентских выборах как отдельная политическая единица.
Партия положительно оценивает программу «Предложение для Армении», представленную партией «Процветающая Армения» во главе с Гагиком Царукяном, а также рядом политических сил, профессиональных групп и широкими кругами общественности.
Мы призываем граждан Республики Армения и сторонников партии на парламентских выборах проголосовать за партию «Процветающая Армения».
Сила — в единстве», — говорится в заявлении.