Այսօրվա լիագումար նիստում բաց քվեարկության են դրվելու հետևյալ հարցերը. Փաշինյան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ հայտնել է, թե այսօրվա լիագումար նիստում ինչ հարցեր են դրվելու բաց քվեարկության։
«1. Հաստատել և ՀՀ Ազգային ժողովի 2026 թվականի հունիսի 7-ի ընտրություններին առաջադրել Կուսակցության ընտրական ցուցակը՝ համաձայն Հավելված N 1-ի (ցուցակում թեկնածուների դասավորությունը որոշվել է փակ, գաղտնի քվեարկության արդյունքներով։ Քվեարկության արդյունքները հրապարակված են, իսկ Հավելված 1–ի, այսինքն՝ ընտրական ցուցակի նախագիծը, տեղադրված է Կուսակցության պաշտոնական կայքում, «Նորություններ» բաժնում)։
2. Որպես Կուսակցության ՀՀ Վարչապետի թեկնածու հաստատել Վարչության նախագահ Նիկոլ Փաշինյանին (թեկնածունն ընտրվել է փակ, գաղտնի քվեարկության արդյունքներով․ քվեարկության արդյունքները հրապարակված են)։
3. Հաստատել ՀՀ Ազգային ժողովի 2026թ․ ընտրություններում Կուսակցության Նախընտրական ծրագիրը՝ համաձայն Հավելված N 2-ի (նախագիծն ընդունվել է Վարչության որոշմամբ եւ տեղադրված է Կուսակցության պաշտոնական կայքում, «Նորություններ» բաժնում)։
Լիագումար նիստի սկզբում բաց քվեարկությամբ կընտրվեն Համաժողովի նախագահող եւ քարտուղարներ։ Վարչությունը առաջարկել է համապատասխանաբար Վարչության նախագահի եւ տեղակալների թեկնածությունները»,-հայտնել է Փաշինյանը։

Пашинян сообщил, какие вопросы будут вынесены на голосование на пленарном заседании партии «Гражданский договор»
04/04/2026 12:10
Премьер-министр Армении, Никол Пашинян, в записи на своей странице в Facebook сообщил о вопросах, которые будут вынесены на голосование на пленарном заседании партии «Гражданский договор».
«На сегодняшнем пленарном заседании на открытое голосование будут вынесены следующие вопросы:
1. Утвердить и выдвинуть избирательный список партии на выборы в Национальное собрание Республики Армения 7 июня 2026 года в соответствии с Приложением № 1 (порядок кандидатов в списке был определён по результатам закрытого тайного голосования. Результаты голосования опубликованы, а Приложение № 1 — проект избирательного списка — размещено на официальном сайте партии в разделе «Новости»).
2. В качестве кандидата от партии на пост премьер-министра Республики Армения утвердить кандидатуру Николa Пашиняна, председателя правления (кандидат был избран по результатам закрытого тайного голосования; результаты голосования опубликованы).
3. Утвердить предвыборную программу партии к выборам в Национальное собрание Республики Армения 2026 года в соответствии с Приложением № 2 (проект принят решением Правления и размещён на официальном сайте партии в разделе «Новости»).»
В той же записи Пашинян подчеркнул, что в начале пленарного заседания председатель и секретари конференции будут избраны путём открытого голосования. Правление предложило кандидатуры председателя и заместителей председателя Правления соответственно.