ԱՄՆ-ի նախագահը փակուղային իրավիճակում է․ հայհոյաբանությունները լավ ազդանշան չեն
ԱՄՆ-ի նախագահը «Truth» սոցիալական ցանցում կրկին սպառնացել է հարվածներ հասցնել Իրանի էլեկտրակայաններին և կամուրջներին, գրել է իրանագետ Վարդան Ոսկանյանը։
«Գրառման մեջ հայհոյաբանությունների գործածությունը լավ ազդանշան չէ, քանի որ Իրանում ավանդական ընկալումները ենթադրում են, որ հայհոյանքների դիմելը զայրույթի նշան է, ուստի պարզ է, որ ԱՄՆ-ի նախագահը պատերազմում բախվել է փակուղային իրավիճակի։
Իրանում սա համարում են ցուցիչ, որ իրենց գործողությունները արդյունավետ են, ուստի պատերազմը պետք է դադարեցվի հենց իրանական պայմանների հիման վրա», - նշել է Ոսկանյանը։

Президент США оказался в тупиковой ситуации: использование ругательств — тревожный сигнал
Президент США в социальной сети «Truth» вновь пригрозил нанести удары по электростанциям и мостам Ирана, написал иранист Вардан Восканян.
«Использование ругательств в публикации не является хорошим сигналом, поскольку традиционные представления в Иране предполагают, что прибегание к брани является признаком гнева. Следовательно, очевидно, что президент США столкнулся с тупиковой ситуацией в войне.
В Иране это рассматривают как показатель эффективности своих действий, поэтому война должна быть прекращена именно на основе иранских условий», — отметил Восканян.