Խախտում կատարած բոլոր կառուցապատողները պետք է տուգանվեն. Տիգրան Ավինյան
Բոլոր այն կառուցապատողները, որոնք խախտում են սահմանված պահանջները և շեղվում են ավագանու որոշումներից, պետք է ենթարկվեն պատշաճ տուգանքների և վարչական պատասխանատվության, Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավորական նիստում հայտարարեց քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
«Հատկապես բարձր ռիսկայնության (4-րդ ռիսկային խմբի) կառուցապատողների դեպքում որևէ բացառություն չի կարող լինել, և նրանց նկատմամբ վարչարարությունը պարտադիր պետք է իրականացվի»,-ասաց քաղաքապետը։
Ավինյանի խոսքով՝ Երևանում գործող բոլոր այն շինհրապարակները, որոնք չեն համապատասխանում ավագանու որոշումներին, պետք է ենթարկվեն նույն կարգապահական գործընթացին՝ առանց բացառությունների։
«Մենք այս պրոցեսին հետևելու ենք ամենայն ուշադրությամբ, որովհետև սա ուղղակիորեն նաև փոխկապակցված է լինելու Երևան քաղաքի սեփական եկամուտների հետ»,-ասաց Ավինյանը։

Все нарушающие правила застройщики должны быть оштрафованы — Тигран Авинян
Все застройщики, которые нарушают установленные требования и отклоняются от решений городского Совета старейшин, должны быть подвергнуты соответствующим штрафам и административной ответственности, заявил мэр Еревана Тигран Авинян на заседании мэрии.
«Особенно в случае застройщиков с высокой степенью риска (4-я группа риска) не может быть никаких исключений, и административные меры в отношении них должны применяться обязательно», — подчеркнул мэр.
По словам Авиняна, все строительные площадки в Ереване, которые не соответствуют решениям городского Совета старейшин, должны проходить одинаковый дисциплинарный процесс — без исключений.
«Мы будем тщательно следить за этим процессом, потому что он напрямую связан с собственными доходами города Еревана», — добавил Авинян.