Փաշինյանին համարել եմ իմ ավագ եղբայրը, բայց հիմա մեր ընկերությունը չի շարունակվում. Հայկ Սարգսյանն ասել է՝ երբ այն կշարունակվի
06/04/2026 14:26
Վարչապետի հետ ունեցել ենք շատ ջերմ, ընկերական, մոտ հարաբերություններ մինչև 2018 թվականի մայիս, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՔՊ-ական պատգամավոր Հայկ Սարգսյանը՝ խոսելով իր և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հարաբերությունների մասին։
«Ես իրեն համարել եմ ինձ հարազատ եղբայր, իմ ավագ եղբայր, մենք այդպես ենք հարաբերվել։ Վարչապետ դառնալուց հետո այդ հարաբերությունները չեն կարող շարունակվել, որովհետև եթե դու չես կարող քո ընկերոջն ամեն պահի զանգել, կապը կորում է ու այդ ընկերությունը չի կարող շարունակվել։ Ես դա բնական եմ համարում։ Եթե առաջիկա 10, 20, 30 տարվա ընթացքում կլինի մի իրավիճակ, երբ Նիկոլ Փաշինյանը չի լինի վարչապետ, մենք էլի կլինենք ընկերներ։ Այժմ մեր ընկերությունը փաստացի չի շարունակվում, այսինքն՝ ընկերությունը կա, բայց չի շարունակվում»,-ասաց Հայկ Սարգսյանը։

«Я считал Пашиняна своим старшим братом, но сейчас наша дружба не продолжается» — Айк Саргсян рассказал, когда она может возобновиться
До мая 2018 года у меня были очень тёплые, дружеские и близкие отношения с премьер-министром, заявил в беседе с журналистами депутат от фракции «Гражданский договор» Айк Саргсян, говоря о своих отношениях с премьер-министром Николом Пашиняном.
«Я считал его родным братом, своим старшим братом, мы так и строили отношения. После того как он стал премьер-министром, эти отношения не могут продолжаться, потому что если ты не можешь в любой момент позвонить своему другу, связь теряется, и эта дружба не может продолжаться. Я считаю это естественным. Если в ближайшие 10, 20 или 30 лет сложится ситуация, когда Никол Пашинян не будет премьер-министром, мы снова будем друзьями. Сейчас наша дружба фактически не продолжается, то есть дружба есть, но она не продолжается», — сказал Айк Саргсян.