«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 6-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
11:00-17:00 Ալեք Մանուկյան փողոց 10, 15, 15ա, 17 շենքեր, Այգեստան 7-րդ փողոց 1-18 առանձնատներ, Հ․ Շահինյան փողոց 1, 2, 11, 12 առանձնատներ, Քաջազնունի փողոց 3 շենք, Վրացյան փողոց 84/1, 86, 86/7 շենքեր, Կորյունի փողոց 2 շենք, Հերացի փողոց 2 շենք, Պարոնյան փողոց 1 շենք, Մաշտոցի պողոտա 1 շենք, Հերացու անվան բժշկական համալսարան (միակողմանի), Աբովյան–Կորյուն գետնանցում, Երևանի պետական տնտեսագիտական համալսարան,
10:00–16:00 Շինարարների փողոց 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00–16:00 Շահումյան 9 փողոց 1, 3 շենքեր, Սեբաստիայի փողոց 78, 79, 80 շենքեր, Միքայելյան փողոց 1, 3 շենքեր, Ծերենցի փողոց 3 շենք և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ,
11:00-15:00 Աճառյան փողոց 4/4, 14, 16, 18 շենքեր և հարակից տարածքների առանձնատներ, «Հրանտ Գոշ», «Նելլի Զորաբ», «Նեքստ Ջեն Սպորտս», «Նորմեդ», «Շահավետ Աճառյան» ՍՊԸ-ներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-17:00 Նոր Նորքի 1-ին զանգված՝ 30, 34 շենքեր, «Տաքսի-3» ԲԲԸ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ջուղայի փողոց 2, 4 շենքեր, Նանսենի փողոց 4/1, 19, 21, 21/1, 21/2, 25/3, 26/2 շենքեր, Լվովյան փողոց 19, 21, 23, 25, 27, 29 շենքեր, «Մասիվ Պարկ», «Շինսերտիֆիկատ», «Ջունթ Քոնսթրաքշն», «Պրոֆ Քոնսթրաքշն» ՍՊԸ-ներ, Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպանատան կից կրթահամալիր, թիվ 238 մսուր-մանկապարտեզ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, թիվ 100 մսուր- մանկապարտեզ և հարակից տարածքների առանձնատներ, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Նոր Նորքի 3-րդ զանգված՝ «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» Բժշկական Կենտրոն, «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ծննդատուն, դիահերձարանի շենք, ավտոտեխսպասարկման կետ, հարակից տարածքների առանձնատներ և ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Նորագավիթ 1-ին փողոց և 1-ին և 2-րդ նրբանցքների առանձնատներ, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-12:00 Արագածավան, Թլիկ և Գետափ գյուղեր,
11:00-14:00 Արտաշավան, Սաղմոսավան, Ուշի և Օհանավան գյուղեր,
11:00-15:00 Հնաբերդ գյուղ,
12:00-15:00 Աշտարակ քաղաք մասնակի,
11:00-12:30 Դեղձուտ գյուղ մասնակի,
11:00-13:00 Դարակերտ գյուղ մասնակի,
11:00-14:00 Արարատ քաղաք՝ Շահումյան, Պուշկինի, Իսահակյան, Սերոբ Աղբյուրի փողոցներ մասնակի, Փոքր Վեդի, Արարատ և Գոռավան գյուղեր մասնակի,
13:30-15:00 Բերքանուշ, Ներքին Դվին գյուղեր մասնակի,
14:00-15:00 Արալեզ, Նոր Կյանք, Սիսական գյուղեր մասնակի,
14:00-16:00 Արարատ քաղաք՝ Մովսես Գորգեսյան, Շահումյան, Կոմիտասի, Կոլխոզնիկների, Պուշկինի, Մուրացան, Սերոբ Աղբյուրի, Սալակիթ, Խանջյան, Ղուկասյան, Տպագրիչների, Երկաթուղայինների, Աբովյան, Սուրբ Ամենափրկիչ, Գրիբոյեդովի, Ցեմենտագործների փողոցներ մասնակի,
11:00-13:30 Եղեգնաձոր քաղաք՝ Մուրացանի, Գլաձորյան, Բաղրամյան փողոցներ մասնակի, Ագարակաձոր և Գլաձոր գյուղեր մասնակի,
11:00-14:00 Վայք քաղաք՝ Շահումյան փողոց մասնակի և հարակից առանձնատներ,
11:00-16:00 Հացավան և Գեղադիր գյուղերն ամբողջությամբ, Գառնի և Ողջաբերդ գյուղեր մասնակի, Բուժական գյուղ՝ 1, 4 փողոցներ, Մրգաշեն համայնք՝ 1, 4, 6 փողոցներ,
10:30-12:00 Ակունք գյուղ՝ 4, 9, 11 փողոցներ մասնակի,
12:30-14:30 Ակունք գյուղ՝ 1, 2, 3 փողոցներ մասնակի,
15:00-16:55 Ակունք գյուղ՝ 7, 10 փողոցներ և 10/1 նրբանցք մասնակի,
11։00-14։00 Ջրվեժ՝ Մայակ և Բանավան թաղամասեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդեր մասնակի,
11:30-14:00 Մաքենիս գյուղ, 2, 3, 4 փողոցներ մասնակի,
11։00-17։00 Զովք գյուղ մասնակի,
14:30-15:30 Ծովակ գյուղ, 1 փողոց, 1 փակուղի, 2 փողոց, 2 փակակուղի և 3 փողոց մասնակի.
16:00-16:50 Կարճաղբյուր գյուղ՝ 10, 2, 3 փողոցներ մասնակի,
11:30-14:30 Այգուտ, Անտառամեջ, Ձորավանք, Դպրաբակ, Այգուտ, Կալավան, Բարեպատ գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ,
12։00-14։00 Ալավերդի քաղաք՝ Զորավար Անդրանիկի, Մարքսի, Մադան, Էնգելսի և Փիրուզյան թաղամասեր,
10:00-12:00 Վերին Կարմիր Աղբյուր գյուղ մասնակի, Նորաշեն, Չորաթան, Արծվաբերդ, Մովսես գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ,
11:00-15:00 Բերդ քաղաք մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
14:00-16:00 Բերդ քաղաք մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-13։00 Գյումրի քաղաք՝ Մ․ Խորենացի փողոց 31/7, 29/6, 30/1 հասցեներ,
11։00-16։00 Գյումրի քաղաք՝ Խրիմյան Հայրիկի և Ղանդիլյան փողոցների խաչմերուկի հարակից տարածք, «Ջրահարս» ռեստորան, նախկին «Մագնիսահաղորդիչ» գործարանի հարակից տարածք,

Плановые отключения электричества: перечень адресов
ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 6 апреля текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
11:00-17:00 жилые дома 10, 15, 15А, 17 на улице Ал. Манукяна, частные дома 1–18 на 7-й улице Айгестана, частные дома 1, 2, 11, 12 на улице Г. Шаиняна, жилой дом 3 на улице Каджазнуни, жилые дома 84/1, 86, 86/7 на улице Врацян, жилой дом 2 на улице Корюна, жилой дом 2 на улице Гераци, жилой дом 1 на улице Пароняна, жилой дом 1 на проспекте Маштоца, медицинский университет имени Гераци (с одной стороны), подземный переход Абовян–Корюн, Ереванский государственный экономический университет,
10:00–16:00 жилые дома 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35 на улице Шинарарнери и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00–16:00 жилые дома 1, 3 на 9-й улице Шаумяна, жилые дома 78, 79, 80 на улице Себастия, жилые дома 1, 3 на улице Микаеляна, жилой дом 3 на улице Церенца и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-15:00 жилые дома 4/4, 14, 16, 18 на улице Ачарян, частные дома прилегающих территорий, ООО «Грант Гош», «Нелли Зораб», «Некст Джен Спортс», «Нормед», «Шаавет Ачарян» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-17:00 Нор Норк 1-й массив — жилые дома 30, 34, ОАО «Такси-3» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), жилые дома 2, 4 на улице Джугаи, жилые дома 4/1, 19, 21, 21/1, 21/2, 25/3, 26/2 на улице Нансена, жилые дома 19, 21, 23, 25, 27, 29 на улице Львовяна, ООО «Массив Парк», «Шинсертификат», «Джунт Констракшн», «Проф Констракшн», образовательный комплекс при посольстве Исламской Республики Иран, детский сад №238 и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), детский сад №100 и частные дома прилегающих территорий, прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), Нор Норк 3-й массив — медицинский центр «Сурб Григор Лусаворич», роддом, здание морга, автосервис, частные дома прилегающих территорий и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-16:00 Норагавит — 1-я улица, частные дома 1-го и 2-го переулков 1-й улицы и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-12:00 села Арагацаван, Тлик, Гетап,
11:00-14:00 села Арташаван, Сагмосаван, Уши, Оганаван,
11:00-15:00 село Хнаберд,
12:00-15:00 частично город Аштарак,
11:00-12:30 частично село Дегдзут,
11:00-13:00 частично село Даракерт,
11:00-14:00 частично улицы Шаумяна, Пушкина, Исаакяна, Сероба Агбюра города Арарат, частично села Покр Веди, Арарат,
13:30-15:00 частично села Беркануш, Неркин Двин,
14:00-15:00 частично села Аралез, Нор Кянк, Сисакан,
14:00-16:00 частично улицы Мовсеса Горгесьяна, Шаумяна, Комитаса, Колхозников, Пушкина, Мурацана, Сероба Агбюра, Салакит, Ханджяна, Гукасяна, Тпагричнери, Еркатугаиннери, Абовяна, Сурб Аменапркич, Грибоедова, Цементагорцнери города Арарат,
11:00-13:30 частично улицы Мурацана, Гладзорян, Баграмяна города Егегнадзор, частично села Агаракадзор, Гладзор,
11:00-14:00 города Вайк - частично улица Шаумяна и прилегающие частные дома,
11:00-16:00 села Ацаван и Гегадир полностью, частично села Гарни и Вогджаберд, улицы 1 и 4 села Бужакан, улицы 1, 4, 6 общины Мргашен,
10:30-12:00 частично улицы 4, 9, 11 села Акунк,
12:30-14:30 частично улицы 1, 2, 3 села Акунк,
15:00-16:55 частично улицы 7, 10 и переулок 10/1 села Акунк,
11։00-14։00 кварталы Маяк, Банаван и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) села Джрвеж,
11:30-14:00 частично улицы 2, 3, 4 села Макенис,
11։00-17։00 частично село Зовк,
14:30-15:30 1-я улица, 1-й тупик, 2-я улица, 2-й тупик и 3-я улица села Цовак
16:00-16:50 частично улицы 2, 3, 10 села Карчагбюр,
11:30-14:30 села Айгут, Антарамедж, Дзораванк, Дпрабак, Калаван, Барепат и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
12։00-14։00 кварталы Зоравар Андраник, Маркс, Мадан, Энгельс и Пирузян города Алаверди,
10:00-12:00 частично село Верин Кармир Агбюр, села Норашен, Чоратан, Арцваберд, Мовсес и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-15:00 частично город Берд и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
14:00-16:00 частично город Берд и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11։00-13։00 город Гюмри - по адресу М. Хоренаци 31/7, 29/6, 30/1,
11։00-16։00 территория у перекрёстка улиц Хримяна Айрика и Гандиляна, прилегающая территория ресторана «Джрахарс» и бывшего завода «Магниcопроводник» города Гюмри,