«Ժառանգություն» կուսակցությունը չի մասնակցելու ընտրություններին և կոչ է անում աջակցել «Ուժեղ Հայաստան Սամվել Կարապետյանի հետ» դաշինքին. Նարեկ Կարապետյան
06/04/2026 11:07
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության  խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը ֆեյսբուքյան էջում հայտնել է, որ «Ժառանգություն» կուսակցությունը չի մասնակցելու ընտրություններին՝ աջակիցներին կոչ անելով աջակցել «Ուժեղ Հայաստան Սամվել Կարապետյանի հետ» դաշինքին։
«Կողմ թողնելով անձնական շահը, ղեկավարվելով Հայաստանի շահով՝ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի ղեկավարած «Ժառանգություն» կուսակցությունը հայտարարել է, որ չի մասնակցելու ընտրություններին և իր աջակիցներին կոչ է անում աջակցել «Ուժեղ Հայաստան Սամվել Կարապետյանի հետ» դաշինքին, քանի որ փոփոխություն Հայաստանում հնարավոր է միայն Սամվել Կարապետյանի հետ»,-նշել է Կարապետյանը։

Heritage Party will not participate in elections, urges support for “Strong Armenia with Samvel Karapetyan” Alliance: Narek Karapetyan
06/04/2026 14:34
Narek Karapetyan, board member of the “Strong Armenia” party, announced on Facebook that the Heritage Party will not participate in the upcoming elections and is calling on its supporters to back the “Strong Armenia with Samvel Karapetyan” alliance.
“Putting aside personal interests and guided by the national interest, the Heritage Party, led by Raffi Hovhannisyan, has decided not to participate in the elections. It calls on its supporters to support the ‘Strong Armenia with Samvel Karapetyan’ alliance, as real change in Armenia is possible only with Samvel Karapetyan,” Karapetyan stated.