ՀԱՊԿ-ը պետք է շատ զգույշ և նրբանկատ լինի Հայաստանի հետ իր աշխատանքում․ Լուկաշենկո
ՀԱՊԿ-ը պետք է շատ զգույշ և նրբանկատ լինի Հայաստանի հետ իր աշխատանքում, ասել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Տաալատբեկ Մասադիկովի հետ հանդիպման ժամանակ։
«Մենք պետք է ավելի նրբանկատ և զգույշ լինենք Հայաստանի հետ մեր հարաբերություններում։ Գիտեք, Հայաստանը, կարծես, չի աջակցում ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում աշխատանքին, բայց միևնույն ժամանակ, այն մնում է ՀԱՊԿ անդամ։ Մենք պետք է շատ նրբանկատ լինենք», - հայտարարել է Լուկաշենկոն։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանում բարդ իրավիճակ է։
«Այս առումով Հայաստանը դժվարին իրավիճակում է, հատկապես ընտրական շրջանում։ Սա շատ դժվարին իրավիճակ է։ Հետևաբար, մենք պետք է շատ զգույշ ու նրբանկատ լինենք Հայաստանի հետ մեր հարաբերություններում», - ասել է նա։

Lukashenko urges CSTO to handle relations with Armenia carefully
Belarusian President Alexander Lukashenko stated that the CSTO should exercise caution and sensitivity in its dealings with Armenia during a meeting with CSTO Secretary General Taalatbek Masadikov.
“We need to be careful and delicate in our relations with Armenia. While Armenia may not fully support CSTO initiatives, it remains a member of the organization. This requires a very careful approach,” Lukashenko said.
He noted that the situation in Armenia is complex. “Armenia is in a difficult position, especially during the election period. Therefore, we must handle relations with great care and sensitivity,” he added.