ՀԱՊԿ-ը պետք է շատ զգույշ և նրբանկատ լինի Հայաստանի հետ իր աշխատանքում․ Լուկաշենկո
ՀԱՊԿ-ը պետք է շատ զգույշ և նրբանկատ լինի Հայաստանի հետ իր աշխատանքում, ասել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Տաալատբեկ Մասադիկովի հետ հանդիպման ժամանակ։
«Մենք պետք է ավելի նրբանկատ և զգույշ լինենք Հայաստանի հետ մեր հարաբերություններում։ Գիտեք, Հայաստանը, կարծես, չի աջակցում ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում աշխատանքին, բայց միևնույն ժամանակ, այն մնում է ՀԱՊԿ անդամ։ Մենք պետք է շատ նրբանկատ լինենք», - հայտարարել է Լուկաշենկոն։
Նրա խոսքով՝ Հայաստանում բարդ իրավիճակ է։
«Այս առումով Հայաստանը դժվարին իրավիճակում է, հատկապես ընտրական շրջանում։ Սա շատ դժվարին իրավիճակ է։ Հետևաբար, մենք պետք է շատ զգույշ ու նրբանկատ լինենք Հայաստանի հետ մեր հարաբերություններում», - ասել է նա։

Лукашенко: ОДКБ надо быть очень аккуратной и корректной в работе с Арменией
Организации Договора о коллективной безопасности нужно быть очень аккуратной и корректной в работе с Арменией, заявил президент Белоруссии Александр Лукашенко на встрече с генеральным секретарем ОДКБ Таалатбеком Масадыковым.
«Нам надо быть более корректными и аккуратными в работе с Арменией. Вы знаете, что Армения вроде бы и не поддерживает работу в ОДКБ, но в то же время остается в организации. Надо быть очень корректными», - заявил Лукашенко.
По его словам, в Армении очень непростая ситуация.
«В Армении сложная ситуация в этом плане, особенно в электоральный период. Очень непростая ситуация. Поэтому нам надо быть очень аккуратными и осторожными в отношениях с Арменией», - сказал он.