Ի՞նչ փոխվեց, որ ընտրություններից 2 ամիս առաջ որոշեցիք ընտրական օրենսգիրք փոխել. Ալիկ Ալեքսանյանը՝ Նիկոլ Փաշինյանին
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը տեսանյութ է հրապարակել՝ հիշեցնելով, թե որոշ ժամանակ առաջ վարչապետ Փաշինյանն ինչ դիրքորոշում ուներ ընտրական օրենսգրքի փոփոխության հետ կապված։
Հրապարակված տեսանյութում Փաշինյանը հայտարարում է, որ չի հանդգնի ասել, որ ընտրական օրենսգրքում փոփոխություն պիտի տեղի ունենա իր ուզած տարբերակով։
«Ի՞նչ փոխվեց, որ ընտրություններից 2 ամիս առաջ որոշեցիք ընտրական օրենսգիրք փոխել», - նշել է Ալիկ Ալեքսանյանը։

Что изменилось, что за два месяца до выборов вы решили изменить Избирательный кодекс? Алик Алексанян — Николу Пашиняну
Член совета партии «Сильная Армения» Алик Алексанян опубликовал видео, напоминая о том, какую позицию премьер-министр Никол Пашинян занимал некоторое время назад по вопросу внесения изменений в Избирательный кодекс.
В опубликованном видео Пашинян заявляет, что не осмелится сказать, что изменения в Избирательный кодекс должны быть внесены в том виде, который ему выгоден.
«Что изменилось, что за два месяца до выборов вы решили изменить Избирательный кодекс?» — отметил Алик Алексанян.