Զինվորների մայր նախարարը «մեծ ցավ է ապրել» ՔՊ-ականի հայտարարության համար․ «Բանակում ծառայում են մեր լուսավոր տղաները»
07/04/2026 09:09
Անահիտ Ավանեսյանը որպես «երկու զինվորի հպարտ մամա» ցավ է ապրել Անդրանիկ Քոչարյանի խոսքերից։
Նախարարն անդրադարձել է պատգամավորի հայտարարությանը․
«Մեծ ցավ ապրեցի պարոն Անդրանիկ Քոչարյանի կողմից այսօր թույլ տված անզգույշ արտահայտության համար և նորից պետք է ընդգծեմ` Հայոց բանակում ծառայում են մեր արժանավոր ու լուսավոր տղաները, ովքեր նախընտրում են իրենց պարտքը հայրենիքի առաջ տալ նաև մինչ իրենց ուսումնառությունը:
Բանակում ծառայելը պատիվ է և կյանքի մեծ դպրոց, որը այլ բանով չի փոխարինվի:
Բարի ծառայություն մեր բոլոր զինվորներին և հաջող ուսումնառություն մեր տղաներին. նրանք բոլորը մեր երկրի հպարտությունն են:
Երկու զինվորի հպարտ մամա»։

Министр — «гордая мама двух солдат» — «испытала сильную боль» из-за заявления представителя правящей партии: «В армии служат наши светлые ребята»
Анаит Аванесян, назвав себя «гордой мамой двух солдат», выразила сожаление в связи со словами Андраника Кочаряна.
Министр прокомментировала заявление депутата:
«Я испытала сильную боль из-за неосторожного высказывания, допущенного сегодня господином Андраником Кочаряном, и вновь хочу подчеркнуть: в Армянской армии служат наши достойные и светлые ребята, которые предпочитают выполнить свой долг перед Родиной даже до продолжения учёбы.
Служба в армии — это честь и большая школа жизни, которую ничем нельзя заменить.
Желаю доброй службы всем нашим солдатам и успешной учёбы нашим ребятам — все они гордость нашей страны.