Իրենց տղաները «բարձրակարգ» են, և դրա համար էլ բանակում չեն ծառայում
Իշխանությունն Անդրանիկ Քոչարյանի շուրթերով ազդարարեց զինծառայության վերաբերյալ իր բանաձևը, գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Ա. Քոչարյանն իր տղայի՝ բանակում չծառայելու վերաբերյալ հարցին ի պատասխան արձագանքել է․ «Իմ տղայի չափ գիտելիք դուք էլ ունենայիք, չէիք ծառայի․ նա բարձրակարգ մարդ է»։
Իրենց տղաները մեծ գիտելիքներ ունեն, ըստ այդ տրամաբանության՝ «բարձրակարգ» են, և դրա համար էլ բանակում չեն ծառայում։
Պարզ է, չէ՞, սրանց կարծիքն ու մոտեցումը մեր զինծառայողների մասին։
Քոչարյան Անդրանիկն իշխող ռեժիմի դեմքն ու ցուցիչն է, որը բացահայտում է իշխանության իրական վերաբերմունքը բանակի ու զինծառայողների նկատմամբ։
Այն պետությունը, որը չի գիտակցում հայրենիքի պաշտպանի դերն ու առաքելությունը, պարզապես ապագա չունի։
Հ․Գ․ Անդրանիկ Քոչարյանների քաղաքական ներկայությունն է, որ մեր երկիրն ու բանակը պարտությունների և ծանր կորուստների այս կետին է հասցրել»։

Их сыновья — «высшего класса», поэтому и не служат в армии
Власть устами Андраника Кочаряна озвучила свою формулу отношения к военной службе, написал депутат Национального собрания Тигран Абрамян.
«А. Кочарян, отвечая на вопрос о том, почему его сын не служил в армии, заявил: "Если бы у вас были такие знания, как у моего сына, вы бы тоже не служили — он человек высокого класса"».
Их сыновья, согласно этой логике, обладают большими знаниями, являются «высшего класса» и именно поэтому не служат в армии.
Понятно, не так ли, каково их мнение и отношение к нашим военнослужащим.
Андраник Кочарян — лицо и показатель правящего режима, который раскрывает реальное отношение власти к армии и военнослужащим.
Государство, которое не осознаёт роль и миссию защитника Отечества, попросту не имеет будущего.
P.S. Именно политическое присутствие таких, как Андраник Кочарян, довело нашу страну и армию до нынешней точки поражений и тяжёлых потерь.