Լավագույն սոցհարցումը հունիսի 7-ին է. Միկոյան
«Հայաստանում արդեն վաղուց, հատկապես վերջին շրջանում, շատ ավելի ակնհայտ է դարձել, որ սոցիոլոգիան ոչ թե հանրային տրամադրությունների ստուգման, այլ դրանց վրա ազդելու միջոց և գործիք է»,- «Փաստինֆո»-ին ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Բագրատ Միկոյանը։
«Ես որևէ հարցման արդյունք չեմ մեկնաբանի, սակայն կարող եմ ասել, որ որոշ մարդիկ արդեն կորցրել են չափի զգացումը՝ նույնիսկ այդ խեղաթյուրված տվյալներն օգտագործելու տեսանկյունից։ Կարծում եմ՝ լավագույն սոցհարցումը հունիսի 7-ին է։ Մենք ունենք մեր հարցումները, որոնց արդյունքները մեզ ամբողջությամբ բավարարում են այս փուլում առաջ շարժվելու համար։ Մենք շարունակում ենք մեր գործը»,-ասել է Միկոյանը՝ հորդորելով վերջին հարցումների հավաստիությունը ստուգելու համար ուսումնասիրել Երևանի ավագանու ընտրություններից առաջ հրապարակված սոցիոլոգիական հարցումները։
Այսօր «Gallup International Association»-ի հայաստանյան ներկայացուցչությունն հրապարակել էր հարցման տվյալներ, համաձայն որոնց, եթե խորհրդարանական ընտրությունները տեղի ունենան հաջորդ կիրակի, ընտրողների միայն 5,5%-ն է պատրաստ ձայն տալ «Հայաստան» դաշինքին, ինչը ենթադրում է, որ այս ուժը չի հաղթահարելու խորհրդարան անցնելու համար անհրաժեշտ 8 %-ը։

Лучший соцопрос – 7 июня: Микоян
В Армении уже давно, особенно в последнее время, стало ясно, что социология - это не инструмент для проверки общественных настроений, а средство для воздействия на них. Об этом заявил глава офиса второго президента Армения Роберта Кочаряна Баграт Микоян в ответ на вопрос «ФактИнфо».
«Я не стану комментировать результаты каких-либо опросов, однако могу сказать, что некоторые люди уже утратили чувство меры, даже с точки зрения использования этих искаженных данных. Полагаю, лучший соцопрос  - это 7 июня. У нас есть свои опросы, результаты которых нас на данном этапе полностью удовлетворяют. Мы продолжаем свое дело», - сказал Микоян, призвав для проверки достоверности последних обнародованных опросов изучить соцопросы, опубликованные перед выборами в Совет  старейшин Еревана.
Напомним, что сегодня армянское представительство GALLUP International Association опубликовало результаты последнего опроса, согласно которым за блок «Армения», если бы парламентские выборы состоялись в следующее воскресенье, готовы были бы проголосовать лишь 5,5% избирателей, из чего следует предположение, что упомянутая сила не преодолеет необходимые для прохождения в парламент 8%.