Արսեն Թորոսյանն այցելել է մանկատուն
Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանն այսօր այցելել է Խարբերդի մասնագիտացված մանկատուն, որտեղ խորհրդակցություն է անցկացրել հաստատության ղեկավար կազմի և աշխատակիցների մասնակցությամբ՝ քննարկելով ընթացիկ ծրագրերն ու առաջնահերթությունները։
Անդրադարձ է կատարվել նաև խնամքի կենտրոնում նախատեսվող վերանորոգման աշխատանքներին, դրանց կազմակերպման փուլերին և արդյունավետ իրականացմանը։
Նախարարը շրջել է կենտրոնի տարածքով, այցելել հիպոթերապիայի, կավագործության և փայտամշակման կենտրոններ, շփվել է հաստատության բնակիչների հետ, հետաքրքրվել նրանց առօրյայով ու նախասիրություններով։

Арсен Торосян посетил детский дом
Министр труда и социальных вопросов Армении Арсен Торосян сегодня посетил Харбердский специализированный детский дом, где провёл совещание с руководством и сотрудниками учреждения, обсудив текущие программы и приоритеты.
Также были затронуты вопросы запланированных ремонтных работ в центре ухода, этапы их организации и эффективная реализация.
Министр осмотрел территорию центра, посетил подразделения ипотерапии, гончарного дела и деревообработки, пообщался с воспитанниками учреждения, поинтересовался их повседневной жизнью и увлечениями.