«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ ապրիլի 8-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
11:00-17:00 Պարոնյան փողոց 40՝ «Շտապ օգնություն», Բուզանդի փողոց 1 շենք, Ֆիրդուսի փողոց 52-80 առանձնատներ, Չայկովսկու փողոց 15, 30, 34 առանձնատներ, Խանջյան փողոց 7, 7ա շենքեր, Հարկային տեսչության շենք միակողմանի, Ամիրյան փողոց 18, 13/1 շենքեր, Սարյան փողոց 27, 29, 31, 33, 35 շենքեր, Մայիսյան փողոց 22, 26, 33ա շենքեր,
11:00-17:00 Հյուսիսային ճառագայթ 1-17 առանձնատներ, Արաբկիր 39 փողոց 25-30; 47 փողոց 4/1; 49 փողոց 2-22/5 շենքեր, Ն. Տիգրանյան փողոց 9, 27/4 շենքեր, Գրիբոյեդովի փողոց 48, 52 շենք, Կոմիտասի պողոտա 51-51/18 շենքեր, Կոմիտասի շուկա, Շահսուվարյան փողոց 7 շենք, Պռոշյան փողոց 1 նրբանցք 2-62/3 առանձնատներ, Դեմիրճյան փողոց 1/2-10, 12-60 առանձնատներ, Պռոշյան փողոց 1 նրբանցք 27-74 առանձնատներ, Այգեկցու փողոց 6-34 առանձնատներ, Բաղրամյան պողոտա 1-20 շենքեր, Բաղրամյան պողոտա 1 փակուղի 1-7, 5-14 առանձնատներ, Սարյան փողոց 4 շենք, Մոսկովյան փողոց 36-40 շենքեր, Սևաստոպոլյան փողոց 8-26 շենքեր, Սևաստոպոլյան նրբանցք 40-51 առանձնատներ,
11:00-17:00 Սարկավագի փողոց 106/1-151/2, 126-128/2, 131/1-131/2, 145-147/1, 147-151, 151-151/4 շենքեր և 79-98, 84/2-106/11 առաձնատներ, Սարկավագի 3 փողոց և 2 փողոց 3-40 առանձնատներ, Սարկավագի փողոց 4 նրբանցք և 5 նրբանցք 3-126 առանձնատներ, Սարկավագի փողոց 6 նրբանցք 1-21 առանձնատներ, Թբիլիսյան խճուղի 33-37 շենքեր, Աճառյան փողոց 43/21-43/35 առանձնատներ, Մելիքյան փողոց 5-9 շենքեր, Մելիքյան փողոց 13-32 առանձնատներ, թիվ 161 և 182 մանկապարտեզներ, Պարույր Սևակի փողոց 9-11/1 շենքեր, Մելիքյան փողոց 13-17 շենքեր, Թբիլիսյան խճուղի 14/8-22/150 առանձնատներ, Ռուբինյանց փողոց 5/14 շենք, Գերցենի փողոց 25 առանձնատուն, Ռուբինյանց փողոց 27/15 առանձնատուն,
11:00-17:00 Նոր Նորք 3-րդ զանգված՝ 19, 19ա, 21, 22, 23, 34, 26, 27, 28, 29շենքեր, «Բարի Սվիթ», «Գլաձոր», «Մամիկոն», «Գեա», «Էդուարդ-91», «Լիլիթ-97», «Նաղաշ» «ՍՊԸ»-ներ և հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ, «Էկո Սիֆուդ» «ՍՊԸ», հարակից ոչ բնակիչ բաժանորդներ, Բաղյան փողոց 7, 3/3 շենքեր, Բաղյան 2-րդ նրբանցք 1 շենք, թիվ 143 դպրոց, թիվ 1 մարզադպրոց և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Հասրաթյան փողոց 9, 11, 15/1, 15/2, 15/3 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Սպորտի փողոց մասնակի, Մազմանյան փողոց 1/1, 5 շենքեր, «ՀայԷկոնոմԲանկ» ԲԲԸ, Նորաշեն թաղամաս 37 շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ և Մուշ թաղամաս մասնակի, Շինարարների փողոց 10, 12, 14, 16, 18 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 ՀԱ Բ-4 թաղամաս 1, 2, 3, 4, 5, 6, 11, 20 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-17:00 Նոր Արեշ 48, 50 փողոցների առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Նորագավիթ 2, 3 փողոցների առանձնատներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-17:00 Մուսալեռ գյուղ մասնակի,
Արագածոտն մարզ՝
10:30-16:30 Աշտարակ քաղաք՝ Նարեկ թաղամաս և Արա 1 թաղամաս,
11:00-15:00 Պարտիզակ, Ներքին Սասնաշեն և Վերին Սասնաշեն գյուղեր,
11:00-17:00 Արագածոտն, Նոր Ամանոս, Նոր Եդեսիա և Կոշ գյուղեր,
11:00-12:30 Այգեզարդ գյուղ մասնակի,
11:00-13:00 Վեդի քաղաք՝ Կասյան, Արարատյան, Սարիբեկ Վարդանյան, Սարոյան, Գայի, Թումանյան, Նելսոն Ստեփանյան փողոցներ՝ մասնակի, Գետազատ, Աբովյան, Վարդաշեն, Արևշատ, Լանջազատ, Դեղձուտ, Մրգանուշ գյուղեր մասնակի, Դարակերտ գյուղ մասնակի,
11:00-14:00 Վեդի քաղաք՝ Կամոյի, Արարատյան, Խանջյան, Մարատ Խաչատրյան, Ներսիկ Մկրտչյան, Իսահակյան, Արամ Խաչատրյան փողոցներ մասնակի, Արմաշ և Երասխ գյուղեր մասնակի,
11:00-15:30 Մրգավան գյուղ մասնակի,
11:00-16:00 Լանջազատ գյուղ մասնակի,
14:00-16:00 Վեդի քաղաք՝ Արարատյան, Սարիբեկ Վարդանյան, Խանջյան, Ներսիկ Մկրտչյան փողոցներ մասնակի, Արարատ գյուղ մասնակի
11:00-13:30 Ագարակաձոր գյուղ մասնակի,
11:00-14:00 Վայք քաղաք՝ Ջերմուկի խճուղի մասնակի և հարակից առանձնատներ,
11:00-16:00 Ձորաղբյուր գյուղ մասնակի, Ձորաղբյուրի գյուղի հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-17։00 Առինջ գյուղ մասնակի,
13:00-15:00 Աղվերան համանք մասնակի, «Վիվա Արմենիա» և «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորի կայաններ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-13:00 Մեծ Մասրիկ գյուղ՝ 8 փողոց 3, 8 նրբանցնքեր մասնակի,
14:00-16:50 Մեծ Մասրիկ գյուղ՝ 1 փողոց 6, 8 մասնակի,
10:00-12:00 Ակունք գյուղ՝ 13 փողոց 3, 6 նրբանցնքեր մասնակի,
12:20-14:20 Ակունք գյուղ՝ 1 փողոց 1, 2, 3 նրբանցքներ մասնակի,
14:20-16:10 Ակունք գյուղ՝ 4 փողոց 1 փակուղի մասնակի և 1 փողոց 5 փողոց մասնակի,
11:00-12:30 Կարմիր գյուղ՝ թիվ 1 և թիվ 2 դպրոցներ, «հորթերի դոշ» կոչվող տարածք, «գորգ-արտել» կոչվող տարածք, ոռոգման պոմպակայան, «Յուքոմ» ընկերության բջջային կայան, եկեղեցու և բաղնիքի հարակից տարածքների առանձնատներ,
11:00-14:00 Ճամբարակ քաղաք մասնակի, Մարտունի գյուղ մասնակի,
13:00-15:00 Մադինա և Լեռնակերտ գյուղերն ամբողջությամբ, Նոր Գետաշեն գյուղ մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Աղվերան համայնք մասնակի, «Վիվա Արմենիա», «Յուքոմ» ընկերությունների բջջային օպերատորի կայաններ և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ,
14:30-17:30 Կարմիր գյուղ՝ Բուժամբուլատորիա, հացի գործարան, «Ուսուցչի տուն» կոչվող տարածք, Սերգո Ավետիսյան և Զոհրաբ Շհոյան փողոցների առանձնատներ,
10:00-12:00 Իջևան քաղաք՝ Մայիսի 28, Աղայան, Ս․ Օհանյան և Տերյան փողոցներ մասնակի,
12:30-14:30 Իջևան քաղաք՝ Ասլանյան, Իջևանյան, Բլբուլյան և Մայիսյի 28 փողոցներ մասնակի,
13:00-15:00 Բերդ քաղաք՝ մասնակի, «ԱԿԲԱ բանկ» ընկերություն, Ոստիկանություն, զինմաս և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
15:00-17:00 Բերդ քաղաք մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Վերին Կարմիր Աղբյուր գյուղ մասնակի, Մովսես և Նորաշեն գյուղեր,
11:00-13:00 Նավուր, Իծաքար, Չինչին գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11:00-15:00 Ալավերդի քաղաք՝ Սարահարթ թաղամասն ամբողջությամբ, Էնգելս, Թբիլիսյան, Թումանյան, Փիրուզյան փողոցներ մասնակի, Սանահին, Ակներ, Հաղպատ, Ծաղկաշատ գյուղեր և Սանահին կայարան,
12:00-14:00 Ստեփանավան քաղաք՝ Բաղրամյան, Կամոյի, Երիտասարդական, Տերյան և Րաֆֆու փողոցներ մասնակի,
11։00-14։30 Աշոցքի տարածաշրջան, Փոքր Սարիար գյուղ 1-ին և 2-րդ փողոցներ մասնակի,
11։00-1600 Ախուրյանի տարածաշրջան՝ Կամո, Ջաջուռ, Ջաջուռավան, Սարիար, Կրաշեն և Լեռնուտ գյուղեր,
10:30-12:00 Սիսիան քաղաք՝ Գ. Լուսավորիչ մասնակի, Նիկողայոս Ադոնցի նրբանցք մասնակի, Տ. Ղազարյան փողոց, Նիկողայոս Ադոնցի փողոց 3, 6 շենքեր, Սիսական փողոց 19 շենք,
12:15-14:30 Սիսիան քաղաք՝ Նիկողայոս Ադոնցի և Շահումյան փողոցներ մասնակի, Ա. Մանուկյան, Լալայան, Արցախի և Աբովյան փողոցներ,
14:15-16:00 Սիսիան քաղաք՝ Իշխան Գավիթի փողոց, Սիսական 39, 41, 43, 45, 46, 47, 49 շենքեր, Ադամյան փողոց 11 շենք Ա. Մանուկյան փողոց,

ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 8 апреля текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
11:00-17:00 улица Пароняна 40 — «Скорая помощь», жилой дом 1 на улице Бюзанда, частные дома 52–80 на улице Фирдуси, частные дома 15, 30, 34 на улице Чайковского, жилые дома 7, 7а на улице Ханджяна, здание налоговой инспекции (односторонне), жилые дома 18, 13/1 на улице Амиряна, жилые дома 27, 29, 31, 33, 35 на улице Сарьяна, жилые дома 22, 26, 33а на улице Майисяна,
11:00-17:00 частные дома 1–17 на улице Юсисаин Чарагайт, жилые дома 25–30 на улице Арабкир 39; жилой дом 4/1 на улице Арабкир 47; жилые дома 2–22/5 на улице Арабкир 49, жилые дома 9, 27/4 на улице Н. Тиграняна, жилые дома 48, 52 на улице Грибоедова, жилые дома 51–51/18 на проспекте Комитаса, рынок «Комитаса», жилой дом 7 на улице Шахсуваряна, частные дома 2–62/3 1-го переулка улицы Прошян, частные дома 1/2–10, 12–60 на улице Демирчяна, частные дома 27–74 1-го переулка улицы Прошян, частные дома 6–34 на улице Айгекци, жилые дома 1–20 на проспекте Баграмян, частные дома 1–7, 5–14 1-го тупика проспекта Баграмян, жилой дом 4 на улице Сарян, жилые дома 36–40 на улице Московян, жилые дома 8–26 на улице Севастополян, частные дома 40–51 переулка Севастополян,
11:00-17:00 жилые дома 106/1–151/2, 126–128/2, 131/1–131/2, 145–147/1, 147–151, 151–151/4 на улице Саркаваги и частные дома 79–98, 84/2–106/11, частные дома улиц Саркаваги 3 и 2 (3–40), частные дома 1–21 6-го переулка улицы Саркаваги, частные дома 3–126 4-го и 5-го переулков улицы Саркаваги, жилые дома 33–37 на Тбилисском шоссе, частные дома 43/21–43/35 на улице Ачаряна, жилые дома 5–9 на улице Меликяна, частные дома 13–32 на улице Меликяна, детские сады №161 и №182, жилые дома 9–11/1 на улице Паруйра Севака, жилые дома 13–17 на улице Меликяна, частные дома 14/8–22/150 на Тбилисском шоссе, жилой дом 5/14 на улице Рубинянц, частный дом 25 на улице Герцена, частный дом 27/15 на улице Рубинянц,
11:00-17:00 3-й массив Нор Норка: жилые дома 19, 19а, 21, 22, 23, 34, 26, 27, 28, 29, ООО «Бари Свит», «Гладзор», «Мамикон», «Геа», «Эдуард-91», «Лилит-97», «Нагаш» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), ООО «Эко Сифуд» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), жилые дома 7, 3/3 на улице Багяна, жилой дом 1 во 2-м переулке улицы Багяна, школа №143, спортшкола №1 и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-16:00 жилые дома 9, 11, 15/1, 15/2, 15/3 на улице Асратяна и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); частично улица Спорта, жилые дома 1/1, 5 на улице Мазманяна, ОАО «АрмЭкономБанк», жилой дом 37 квартала Норашен и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), частично квартал Муш, жилые дома 10, 12, 14, 16, 18 на улице Шинарарнери и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-16:00 жилые дома 1, 2, 3, 4, 5, 6, 11, 20 и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) квартала ГА Б-4,
11:00-17:00 частные дома на улицах 48 и 50 Нор Ареша, а также прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-16:00 частные дома улиц Норагавит 2, 3 и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-17:00 частично село Мусалер,
10:30-16:30 кварталы «Нарек» и «Ара 1» города Аштарак,
11:00-15:00 села Партизак, неркир Саснашен и Верин Саснашен,
11:00-17:00 села Арагацотн, Нор Аманос, Нор Едесиа и Кош,
11:00-12:30 частично село Айгезард,
11:00-13:00 частично улицы Касьяна, Араратян, Сарибек Варданяна, Сарояна, Гая, Туманяна, Нельсона Степаняна города Веди, частично села Гетазат, Абовян, Вардашен, Аревшат, Ланджазат, Дегдзут, Мргануш, частично село Даракерт,
11:00-14:00 частично улицы Камо, Араратян, Ханджяна, Марата Хачатряна, Нерсика Мкртчяна, Исаакяна, Арама Хачатряна города Веди, частично села Армаш и Ерасх,
11:00-15:30 частично село Мргаван,
11:00-16:00 частично село Ланджазат,
14:00-16:00 частично улицы Араратян, Сарибек Варданяна, Ханджяна, Нерсика Мкртчяна города Веди, частично село Арарат,
11:00-14:00 частично Джермукское шоссе и прилегающие частные дома города Вайк,
11:00-16:00 частично село Дзорагбюр и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11։00-17։00 частично село Ариндж,
13:00-15:00 община Агверан частично, станции мобильных операторов компаний «Вива Армения» и «Юком» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
10:00-12:00 частично 13-я улица, 3-й и 6-й переулки села Акунк,
11:00-13:00 частично 8-я улица, 3-й и 8-й переулки села Мец Масрик,
14:00-16:50 частично 1-я улица (участки 6, 8) села Мец Масрик,
12:20-14:20 частично 1-я улица, 1-й, 2-й, 3-й переулки села Акунк,
14:20-16:10 частично 4-я улица (1-й тупик), частично 1-я и 5-я улицы села Акунк,
11:00-12:30 село Кармир — школы №1 и №2, территория «Хортери дош», территория «Горг-артель», оросительная насосная станция, базовая станция компании «Юком», частные дома прилегающих территорий церкви и бани,
11:00-14:00 частично город Чамбарак, частично село Мартуни,
13:00-15:00 села Мадина и Лернакерт полностью, частично село Нор Геташен и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), частично община Агверан, базовые станции мобильных операторов «Вива Армения», «Юком» и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
14:30-17:30 село Кармир — амбулатория, хлебозавод, территория «Усуцчи Тун» (Дом учителя), частные дома улиц Серго Аветисяна и Зограба Шхояна,
10:00-12:00 частично улицы 28 Мая, Агаяна, С. Оганяна и Теряна города Иджеван,
12:30-14:30 частично улицы Асланяна, Иджеванян, Блбуляна и 28 Мая города Иджеван,
13:00-15:00 частично город Берд, банк «АКБА», полиция, воинская часть и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами)
15:00-17:00 частично город Берд и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), село Верин Кармир Агбюр частично, села Мовсес и Норашен,
11:00-13:00 села Навур, Ицакар, Чинчин и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами),
11:00-15:00 город Алаверди — квартал Сараарт полностью, частично улицы Энгельса, Тбилисян, Туманяна, Пирузяна, села Санаин, Акнер, Агпат, Цахкашат, станция Санаин,
12:00-14:00 город Степанаван — частично улицы Баграмяна, Камо, Еритасардакан, Терьяна, Раффи,
11։00-14։30 Ашоцкий регион, частично улицы 1 и 2 села Покр Сариар,
11։00-1600 села Камо, Джаджур, Джаджураван, Сариар, Крашен и Лернут Ахурянского региона,
10:30-12:00 город Сисиан — частично улица Г. Лусаворича, частично переулок Никогайоса Адонца, улица Т. Казаряна, жилые дома 3, 6 на улице Никогайоса Адонца, жилой дом 19 на улице Сисакан,
12:15-14:30 город Сисиан — частично улица Никогайоса Адонца, улица А. Манукяна частично, улица Шаумяна, улицы Лалаяна, Арцах, Абовяна,
14:15-16:00 город Сисиан — улица Ишхани Гавит, жилые дома 39, 41, 43, 45, 46, 47, 49 на улице Сисакан, жилой дом 11 на улице Адамяна, улица А. Манукяна,