Իշխանությունը չի հանդուրժում իշխող ռեժիմի ձախողումների մասին խոսող յուրայիններին
ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հանձնաժողովում նախօրեին գրանցված տրագիկոմեդիան իր մեջ բազմաթիվ շերտեր էր պարունակում՝ ներիշխանական սուր դիմակայությունից մինչև բանակի ներսում առկա խորը խնդիրներ․ գրել է ԱԺ պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
«Իշխանությունը չի հանդուրժում իր այն յուրայիններին, ովքեր խոսում են իշխող ռեժիմի ձախողումների, տարբեր ուղղություններում բացասական դինամիկայի և սրացող իրավիճակի մասին։
Միակ բանը, որն արեց ՊՆ-ն, ազդանշան ուղարկելն էր, որ ՔՊ-ական պատգամավորը գաղտնի տեղեկություններ է շոշափում՝ հասկացնելով, որ բանակի խորքային խնդիրների բարձրաձայնումը վերջինիս իրավական պատասխանատվության դաշտ կբերի», - գրել է նա։

Власть не терпит своих, говорящих о провалах правящего режима
Трагикомедия, зафиксированная накануне в Комиссии Национального собрания по вопросам обороны и безопасности, содержала множество слоёв — от острого внутривластного противостояния до глубоких проблем, существующих внутри армии, — написал депутат Национального собрания Тигран Абрамян.
«Власть не терпит тех своих представителей, которые говорят о провалах правящего режима, негативной динамике в различных направлениях и обостряющейся ситуации.
Единственное, что сделало Министерство обороны, — это дало сигнал о том, что депутат от партии "Гражданский договор" затрагивает секретную информацию, тем самым дав понять, что публичное поднятие глубинных проблем армии повлечёт для него правовую ответственность», — написал он.