«Վարչապետ չեմ լինի, չեմ ուզում, որ ժողովուրդն ասի՝ Ծառուկյանն եկավ պայքարի՝ պաշտոնի համար». Գագիկ Ծառուկյան
09/04/2026 19:15
«3-4 թեկնածու ունենք»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Գագիկ Ծառուկյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ով է լինելու ԲՀԿ վարչապետի թեկնածուն։
Գագիկ Ծառուկյանը նշեց նաև՝ ընտրություններում իր ուժի հաղթանակի դեպքում ինքը վարչապետ չի լինելու։
«Ես չեմ ուզում, որ ժողովուրդն ասի՝ Ծառուկյանն եկավ պայքարի՝ պաշտոնի համար։ Միայն դա է ինձ կանգնեցրել»,- ասաց Գագիկ Ծառուկյանը։
Նա նաև հավաստիացրեց՝ ՔՊ-ի հետ համագործակցությունը բացառում են, այդ ուժին ձայն չեն տա, եթե իրենց ձայնից կախված լինի՝ նրանք իշխանության կլինեն, թե ոչ։

Я не буду премьер-министром, я не хочу, чтобы люди говорили, что Царукян пришел бороться за должность — Гагик Царукян
09/04/2026 19:29
«У нас есть 3–4 кандидата», — заявил Гагик Царукян журналистам, отвечая на вопрос о том, кто будет выдвинут Блоком «Процветающая Армения» в качестве кандидата на пост премьер-министра.
Царукян также подчеркнул, что в случае победы его силы на выборах он лично не станет премьер-министром:
«Я не хочу, чтобы народ сказал: "Царукян пришёл и вступил в борьбу ради должности". Только это меня и остановило», — отметил он.
Кроме того, он заверил, что сотрудничество с партией «Гражданский договор» исключено: если от их голосов будет зависеть, останется ли эта сила у власти, они не получат их поддержки.