Ծանր ու վտանգավոր օրեր ենք ապրում. դատապարտում ենք հայի ինքնության դեմ ազգակործան գործողությունները. Եզրաս Սրբազան (տեսանյութ)
09/04/2026 16:39
Հայ Առաքելական Եկեղեցու Ռուսաստանի և Նոր Նախիջևանի թեմի առաջնորդ արքեպիսկոպոս Եզրաս Ներսիսյանը հայտարարել է՝ Հայաստանի վարչապետի անմիջական ցուցումով իշխանությունները օրեցօր անպարկեշտ նախաձեռնություններով շարունակում են հանիրավի արշավը Հայ Առաքելական եկեղեցու դեմ։
«Մտահոգ, ծանր ու վտանգավոր օրեր ենք ապրում»,- նշել է Սրբազան Հայրը։
Եզրաս Սրբազանը դատապարտել է հայի ինքնության դեմ ազգակործան գործողությունները։

Мы переживаем тяжёлые и опасные дни: мы осуждаем действия, направленные против армянской идентичности — архиепископ Езрас (видео)
09/04/2026 16:56
Глава Российской и Ново-Нахичеванской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Езрас Нерсисян заявил, что по прямому указанию премьер-министра Армении власти ежедневно продолжают необоснованную кампанию против Армянской Апостольской Церкви с недостойными инициативами.