Գագիկ Ծառուկյանը կգլխավորի ԲՀԿ-ի ցուցակը
«ԲՀԿ-ի նախընտրական ցուցակի առաջին համարը Գագիկ Ծառուկյանն է»,- ԲՀԿ համագումարից և «Առաջարկ Հայաստան» ծրագրի շնորհանդեսից առաջ լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցության քաղաքական խորհրդի նախագահ Սուրեն Սուրենյանցը։
Սուրենյանցը նաև ընգծեց՝ ընտրություններին գնում են հաղթելու, ինչ վերաբերվում է հնարավոր կոնսոլիդացիային, Սուրենյանցն ասաց․
«Այս պահին արդեն տեսանելի են առնվազն երեք խոշոր կոնսոլիդացիաներ քաղաքական դաշտում։ 2021 թվականի ընտրությունների սցենարը չի կրկնվի։ Նախ՝ Նիկոլ Փաշինյանն ու իր քաղաքական թիմը զգալիորեն կորցրել են իրենց վարկանիշը, և երկրորդը՝ ընդդիմադիր ուժերը, հատկապես խոշոր կոնսոլիդացիաները, այս անգամ շատ ավելի պատրաստված են մասնակցում ընտրություններին։ Ինչ վերաբերվում է մեր համագործակցությանը, ապա բացառում ենք ՔՊ-ի և իր արբանյակների հետ համագործակցությունը»։
Հիշեցնենք, որ «Դեմոկրատական այլընտրանք» կուսակցությունն առաջիկա ընտրություններին մասնակցելու է ԲՀԿ-ի հետ։

Гагик Царукян возглавит список партии «Процветающая Армения»
«Первым номером предвыборного списка партии «Процветающая Армения» (ППА) будет Гагик Царукян», — заявил председатель политического совета партии «Демократическая альтернатива» Сурен Суренянц в беседе с журналистами перед съездом ППА и презентацией программы «Предложение для Армении».
Суренянц также подчеркнул, что партия идёт на выборы с целью победы. Что касается возможной консолидации, он отметил:
«На данный момент уже видны как минимум три крупных консолидации в политическом поле. Сценарий выборов 2021 года не повторится. Во-первых, Никол Пашинян и его политическая команда значительно потеряли свой рейтинг, а во-вторых, оппозиционные силы, особенно крупные консолидации, на этот раз гораздо более подготовлены к участию в выборах. Что касается нашего сотрудничества, мы исключаем взаимодействие с «Гражданским договором» и его сателлитами».
Напомним, что партия «Демократическая альтернатива» примет участие в предстоящих выборах совместно с ППА.