Հանրապետության մի շարք շրջաններում ձյուն է տեղում
Ապրիլի 9-ին՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են:
«Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են ավտոճանապարհների մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքները։
Թալինի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Վանաձորի, Ստեփանավանի, Դիլիջանի, Տավուշի, Սևանի, Հրազդանի, Ճամբարակի տարածաշրջաններում, Մաստարա-Լանջիկ ավտոճանապարհին, Տիգրանաշենի ոլորաններում, Վարդենյաց լեռնանցքում և Մ-4 միջպետական ավտոճանապարհի Չարենցավանի հատվածում ձյուն է տեղում»,-հայտնում են «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամից։

В ряде регионов республики идет снег
По состоянию на 9:00 9 апреля все межгосударственные и республиканские автомобильные дороги Республики Армения открыты.
«Организации, ответственные за обслуживание дорог, продолжают работы по очистке автодорог и их обработке песко-соляной смесью.
Снег идет в районах Талин, Артик, Ахурян, Ашоцк, Апаран, Арагац, Спитак, Ванадзор, Степанаван, Дилижан, Тавуш, Севан, Раздан, Чамбарак, на автодороге Мастара–Ланджик, на серпантинах Тигранашена, на перевале Варденяц и на участке Чаренцавана межгосударственной автодороги М-4», — сообщает Фонд «Дорожный департамент».