Կինոդիտման վայր, սրճարան. Ավինյանը ներկայացրել է՝ ինչպիսին կլինի Հրազդանի կիրճը (Տեսանյութ)
Կառավարության նիստի ընթացքում քննարկվեց Հրազդանի կիրճում հանգստի գոտի ստեղծելու նախագծի վերաբերյալ հարցը։
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ասաց, որ նախագիծն իրականացվում է Հրազդանի կիրճի սկզբնամասից հաշված մոտ 5,5 կմ հեռավորության վրա՝ Արաբկիր վարչական շրջանում. «Ծրագիրը ներառում է կիրճի բարեկարգման ընդհանուր ծրագիր, նոր լանդշաֆտ, ճարտարապետական լուծումներ։
Մենք իրականացրել ենք խորը վերլուծություն ամբողջ կիրճի վերաբերյալ, ֆլորան և ֆաունան ենք ուսումնասիրել, մշակութային ժառանգություն հանդիսացող հատվածները, հստակ սահմանագծել ենք կիրճը և սպասում ենք ՇՄ նախարարության օրենսդրական փոփոխություններին, որից հետո Երևանի ավագանին ամբողջ կիրճը կճանաչի համայնքային հատուկ պահպանվող տարածք»։

Зона для кинопросмотров и кафе: Авинян представил, каким станет Разданское ущелье (видео)
В ходе заседания правительства был обсужден вопрос проекта создания зоны отдыха в Разданском ущелье.
Мэр Ереван Тигран Авинян сообщил, что проект реализуется на расстоянии около 5,5 км от начала Разданского ущелья — в административном районе Арабкир. «Программа включает общий проект благоустройства ущелья, новый ландшафт и архитектурные решения.
Мы провели глубокий анализ всего ущелья, изучили флору и фауну, участки, представляющие культурное наследие, четко определили границы ущелья и ожидаем законодательных изменений со стороны Министерства окружающей среды Республики Армения, после чего Совет старейшин Еревана признает ущелье особо охраняемой территорией общинного значения», — отметил Авинян.