Իրական փոփոխությունների պահանջով՝ ապրիլի 11-ին, ժամը 17:00-ին հանդիպենք Ազատության հրապարակում. Արամ Վարդևանյան (Տեսանյութ)
«Իրավունքի ժխտողականության, նիհիլիզմի օրինակ է այն ամենն, ինչ կատարվում է Մայր Աթոռի դեմ»,- նշում է իրավապաշտպան Արամ Վարդևանյանը։
«Հասել ենք այն կետին, որ Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու ներքին գործերին ուղիղ միջամտող դրույթներ են ընդգրկվում կոնկրետ քաղաքական ուժի՝ օրվա իշխանությունների նախընտրական ծրագրում: Այս վարքագծով ևս խաթարվում է հասարակության միասնականությունը և խղճի, կրոնի ազատության երաշխիքները: Այսինքն՝ խախտվում է իրավունքի գերակայությունը:
Նաև հենց այս ամենի կանխարգելման և իրական փոփոխությունների պահանջով՝ ապրիլի 11-ին, ժամը 17:00-ին հանդիպենք Ազատության հրապարակում։
Իրավունքը պետք է գերակայի և գերակայելու է...
Աստված պահապան մեր ժողովրդին»,- ասում է Վարդևանյանը։
Հիշեցնենք՝ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը ապրիլի 11-ին, ժամը 17:00-ին Ազատության հրապարակում հանրահավաք է անցկացնելու։

«С требованием реальных перемен»: 11 апреля в 17:00 встречаемся на Площади Свободы — Арам Вардеванян (видео)
09/04/2026 18:54
«Все, что происходит против Первопрестольного Святого Эчмиадзина, является примером отрицания права и нигилизма», — отмечает правозащитник Арам Вардеванян.
«Мы дошли до того момента, когда в предвыборную программу конкретной политической силы — действующей власти — включены положения о прямом вмешательстве во внутренние дела Армянской Апостольской Церкви. Такое поведение подрывает единство общества и нарушает гарантии свободы совести и вероисповедания. Иными словами, нарушается принцип верховенства права.
Именно с целью предотвращения всего этого и в знак требования реальных перемен 11 апреля в 17:00 встречаемся на Площади Свободы.
Право должно и будет верховенствовать…
Да хранит Бог наш народ», — говорит Вардеванян.
Напомним, что партия «Сильная Армения» проведёт 11 апреля в 17:00 митинг на Площади Свободы.