15-ամյա աղջիկը «BMW»-ով մտածված վթարի է ենթարկվել՝ փորձելով ինքնասպան լինել․ ասել է՝ ընկերը մերժել է իրեն
10/04/2026 11:32
Այսօր՝ ապրիլի 10-ին, արտառոց ու խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Երևանում։
Տեղեկություններ են ստացվել, որ Թբիլիսյան խճուղուց դեպի Աճառյան փողոց տանող հատվածում «BMW» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է բետոնե եզրաքարերին, անցել դրանց վրայով,  հայտնվել կանաչ գազոնում՝ բախվելով հաստաբուն ծառին։
Ինչպես դեպքի վայրից հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, պարզվել է, որ «BMW» մակնիշի ավտոմեքենան, որն ամբողջությամբ վերածվել է մետաղե ջարդոնի, իսկ ավտոմեքենայի մի քանի հատվածներ հայտնվել են տարբեր տեղերում, վարել է աղջիկ, ով տեղափոխվել է Երևանի մասնագիտացված բժշկական կենտրոններից մեկը։
Դեպք վայրում հավաքված մի քանի քաղաքացիներ, ովքեր նաև օգնության էին հասել վարորդին, ասել են, որ վարորդն անչափահաս է եղել և երբ նրան տեղափոխել են հիվանդանոց, հայտնել է, որ վթարն ինքը միտումնավոր է արել, քանի որ իր ընկերը մերժել է իրեն և դրա համար փորձել է վերջ տալ կյանքին։

15-летняя девушка намеренно устроила ДТП на BMW, пытаясь покончить с собой — заявила, что её отверг парень
10/04/2026 12:01
Сегодня, 10 апреля, в Ереване произошло необычное и крупное дорожно-транспортное происшествие.
Сообщается, что на участке дороги, ведущем с Тбилисского шоссе к улице Ачаряна, автомобиль марки BMW врезался в бетонные бордюры, пересёк их, выехал на зелёную зону и столкнулся с крупным деревом.
Как сообщает с места происшествия фотокорреспондент Гагик Шамшян, установлено, что автомобилем BMW, который получил серьёзные повреждения, управляла девушка. Она была доставлена в один из специализированных медицинских центров Еревана.
Несколько граждан, собравшихся на месте и оказавших помощь водителю, сообщили, что девушка была несовершеннолетней. По их словам, при доставке в больницу она заявила, что намеренно совершила ДТП после того, как её отверг молодой человек.