ՀՀ-ի քաղհասարակության ներկայացուցիչներն Ադրբեջանում են․ գնացել են սահմանազատված հատվածով (Լուսանկարներ, Տեսանյութ)
Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները ժամանել են Ադրբեջան․ հայտնում են Ադրբեջանի ԶԼՄ-ները։
«2026 թվականի ապրիլի 10-ից 12-ը Ադրբեջանում կկայանա Ադրբեջանի և Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ հաջորդ երկկողմանի կլոր սեղանի քննարկումը՝ «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակներում:
«Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնությունը շարունակում է խթանել երկխոսությունը և անմիջական փոխազդեցությունը Ադրբեջանի և Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների միջև։
Ըստ APA-ի, այս անգամ հայկական պատվիրակությունը Ադրբեջան է ժամանել ցամաքային սահմանով, հատել է սահմանազատված հատվածը և անցել սահմանային և անձնագրային վերահսկողության բոլոր համապատասխան ընթացակարգերը», - գրում է ադրբեջանական ԱՊԱ-ն:

Представители гражданского общества Армении находятся в Азербайджане: пересекли границу по делимитированному участку (фото, видео)
10/04/2026 12:25
С 10 по 12 апреля 2026 года в рамках Инициативы «Мост мира» в Азербайджане состоится очередной двусторонний круглый стол с участием представителей гражданских обществ Азербайджана и Армении.
Инициатива «Мост мира» продолжает способствовать диалогу и прямому взаимодействию между представителями гражданского общества Азербайджана и Армении.
Как передает азербайджанское агентство АПА, в этот раз армянская делегация прибыла в Азербайджан по сухопутной границе, пересекла делимитированный и демаркированный участок и прошла все соответствующие процедуры пограничного и паспортного контроля.