ՀՀ-ի քաղհասարակության ներկայացուցիչներն Ադրբեջանում են․ գնացել են սահմանազատված հատվածով (Լուսանկարներ, Տեսանյութ)
Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները ժամանել են Ադրբեջան․ հայտնում են Ադրբեջանի ԶԼՄ-ները։
«2026 թվականի ապրիլի 10-ից 12-ը Ադրբեջանում կկայանա Ադրբեջանի և Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ հաջորդ երկկողմանի կլոր սեղանի քննարկումը՝ «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակներում:
«Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնությունը շարունակում է խթանել երկխոսությունը և անմիջական փոխազդեցությունը Ադրբեջանի և Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների միջև։
Ըստ APA-ի, այս անգամ հայկական պատվիրակությունը Ադրբեջան է ժամանել ցամաքային սահմանով, հատել է սահմանազատված հատվածը և անցել սահմանային և անձնագրային վերահսկողության բոլոր համապատասխան ընթացակարգերը», - գրում է ադրբեջանական ԱՊԱ-ն:

Representatives of Armenian civil society have arrived in Azerbaijan, according to Azerbaijani media reports.
“The next bilateral roundtable discussion between representatives of Azerbaijani and Armenian civil society will take place in Azerbaijan from April 10 to 12, 2026, within the framework of the ‘Bridge of Peace’ initiative.
The ‘Bridge of Peace’ initiative continues to foster dialogue and direct engagement between representatives of Armenian and Azerbaijani civil society.
According to APA, the Armenian delegation arrived in Azerbaijan via the land border, crossing the demarcated section and completing all relevant border and passport control procedures.