«ՀայաՔվե»-ի և «Միասնության թևեր»-ի համատեղ աշխատանքը դադարեցվել է․ չի հաջողվել միասնական դիրքորոշում ձևավորել
10/04/2026 10:14
«ՀայաՔվե»-ն որոշել է «Միասնության թևեր»-ի հետ համատեղ աշխատանքն ավարտել։
«Փետրվարի 27-ին «Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնությունը և «ՀայաՔվե» ազգային քաղաքացիական միավորումը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր՝ հավաստելով իրենց պատրաստակամությունը` մեկ միասնական ճակատով հանդես գալու հունիսի 7-ին կայանալիք համապետական ընտրություններին։
• Անցած ժամակաշրջանում երկու կազմակերպությունների ղեկավար մարմինների և անդամների կողմից կատարվել է մեծ ծավալի աշխատանք՝ միասնական քաղաքական ծրագիր մշակելու և նոր քաղաքական բևեռ ձևավորելու նպատակով։ Միևնույն ժամանակ, մի շարք առանցքային ծրագրային հարցերում մեզ դեռևս չի հաջողվել միասնական դիրքորոշում ձևավորել, ուստի մենք որոշում ենք կայացրել` ներկա փուլում այս ձևաչափով ավարտելու համատեղ աշխատանքը։
Մենք շնորհակալություն ենք հայտնում մեր երկու կազմակերպությունների բոլոր անդամներին և աջակիցներին վստահության և համագործակցության համար, և փոխադարձ հաջողություն ենք ցանկանում մեր հայրենիքի անվտանգության և բարօրության համար մղվող պայքարում», - ասվում է հայտարարությունում։

Совместная работа «АйаКве» и «Крыльев единства» прекращена: не удалось сформировать единую позицию
Объединение «АйаКве» приняло решение завершить совместную работу с политической инициативой «Крылья единства».
«27 февраля политическая инициатива «Крылья единства» и национально-гражданское объединение «АйаКве» подписали меморандум о сотрудничестве, подтвердив готовность выступить единым фронтом на общенациональных выборах, назначенных на 7 июня.
• За прошедший период руководящие органы и члены двух организаций проделали большой объём работы с целью разработки единой политической программы и формирования нового политического полюса. Вместе с тем по ряду ключевых программных вопросов нам до сих пор не удалось сформировать единую позицию, в связи с чем мы приняли решение на данном этапе завершить совместную работу в этом формате.
Мы благодарим всех членов и сторонников обеих организаций за доверие и сотрудничество и желаем взаимных успехов в борьбе за безопасность и благополучие нашей Родины», — говорится в заявлении.