«Պետք չէ վախենալ մեզանից». Գևորգ Գրիգորյանը առողջապահության նախարարին բանավեճի է հրավիրում
«Բժշկի ձայնը» նախաձեռնող խմբի անդամ, բժիշկ Գևորգ Գրիգորյանը կոչ է արել Առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանին չվախենալ առերեսվել իրականության հետ։
Նա հիշեցրել է, որ «ԲԺշկի ձայնը» նախաձեռնության անդամները քաղաքական հավակնություններ չունեն, և Ավանեսյանին հրավիրել է բանավեճի՝ նրա նախընտրած հեռուստաընկերության եթերում։
Նշենք, որ այսօր Ավանեսյանը «Բժշկի ձայն» նախաձեռնության անդամներին «քաղաքական շոու» անելու մեջ էր մեղադրել՝ այն բանի համար, որ նրանք բարձրաձայնում են ոլորտում առկա խնդիրների մասին։
«Այդ հայտարարությունը նախարարի կողմից բնակչությանը մոլորեցնելու և իր ղեկավարած կառույցի սխալ հաշվարկների ու սխալ քաղաքականության վրա հանրության կենտրոնացած ուշադրությունը շեղելու հերթական փորձն է»,- այս առնչությամբ շեշտել է «Բժշկի ձայնը» նախաձեռնող խմբի անդամ, բժիշկ Գևորգ Գրիգորյանը։

«Не нужно нас бояться»: Геворг Григорян приглашает министра здравоохранения на дебаты
Член инициативной группы «Голос врача», врач Геворг Григорян призвал министра здравоохранения Анаит Аванесян не бояться столкнуться с реальностью.
Он напомнил, что участники инициативы «Голос врача» не имеют политических амбиций, и пригласил Аванесян на дебаты в эфире выбранной ею телекомпании.
Отметим, что сегодня Аванесян обвинила членов инициативы «Голос врача» в организации «политического шоу» за то, что они поднимают существующие в отрасли проблемы.
«Это заявление со стороны министра — очередная попытка ввести население в заблуждение и отвлечь внимание общественности от ошибочных расчётов и неверной политики возглавляемой ею структуры», — подчеркнул в связи с этим член инициативной группы «Голос врача», врач Геворг Григорян.