Կլոր սեղան Ադրբեջանում՝ հայերի ու ադրբեջանցիների մասնակցությամբ
Ադրբեջանում «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակներում անցկացվում է երկկողմ կլոր սեղան՝ Ադրբեջանի և Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների մասնակցությամբ։
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ, ըստ Ադրբեջանի ԶԼՄ-ների, Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչները ժամանել են Ադրբեջան։
2026 թվականի ապրիլի 10-ից 12-ը Ադրբեջանում կկայանա Ադրբեջանի և Հայաստանի քաղաքացիական հասարակության ներկայացուցիչների հետ հաջորդ երկկողմանի կլոր սեղանի քննարկումը՝ «Խաղաղության կամուրջ» նախաձեռնության շրջանակներում:
Ըստ APA-ի, այս անգամ հայկական պատվիրակությունը Ադրբեջան է ժամանել ցամաքային սահմանով, հատել է սահմանազատված հատվածը և անցել սահմանային և անձնագրային վերահսկողության բոլոր համապատասխան ընթացակարգերը։
Ադրբեջանը հրապարակել էր  Հայաստանի քաղհասարակության ներկայացուցիչների անունները, որոնք այցելել են իրենց երկիր։

Roundtable in Azerbaijan with participation of Armenian and Azerbaijani representatives
A bilateral roundtable is being held in Azerbaijan within the framework of the “Bridge of Peace” initiative, with the participation of civil society representatives from Azerbaijan and Armenia.
Earlier, it was reported, citing Azerbaijani media that representatives of Armenian civil society had arrived in Azerbaijan.
The roundtable discussions are scheduled to take place from April 10 to 12, 2026, as part of the “Bridge of Peace” initiative.
According to APA, the Armenian delegation entered Azerbaijan via the land border, crossing the demarcated section and completing all relevant border and passport control procedures.
Azerbaijani sources have also published the names of the Armenian civil society representatives who visited the country.