Team Holding․ ավարտվել է դոլարային պարտատոմսերի տեղաբաշխման երկրորդ փուլը. տեղաբաշխող՝ Freedom Broker Armenia
10-ը ապրիլի, 2026 թ., Երևան․ Team Holding ընկերությունը, Freedom Broker Armenia ներդրումային ընկերության օժանդակությամբ, ավարտել է 8,75% տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերությամբ դոլարային պարտատոմսերի տեղաբաշխման գործընթացը։
Պարտատոմսերի տեղաբաշխմանը մասնակցել են ինչպես ֆիզիկական, այնպես էլ իրավաբանական անձինք, բանկային, ներդրումային և բարձր տեխնոլոգիական ոլորտները ներկայացնող ընկերությունները։ Սա ցույց է տալիս ներդրումային պահանջարկի դիվերսիֆիկացված կառուցվածք և տեղական կապիտալի շուկայի զարգացման դրական դինամիկա։
Team Holding-ի պարտատոմսերը երկարաժամկետ ներդրումային գործիք են՝ ուղղված ընկերության ենթակառուցվածքային և տեխնոլոգիական ծրագրերի ֆինանսավորմանը։ Ընկերության ռազմավարությունն ուղղված է թվային ենթակառուցվածքի զարգացմանը, նոր տեխնոլոգիաների ներդրմանը և տնտեսության համար արժեք ստեղծող նախագծերի իրականացմանը։
Երկրորդ փուլը մեկնարկեց արդեն ձևավորված շուկայական հետաքրքրվածության և դրական արձագանքի պայմաններում։ Երկրորդ փուլի շրջանակում տեղաբաշխված դոլարային պարտատոմսերի պայմաններն էին` անվանական ծավալը՝ 10 միլիոն ԱՄՆ դոլար, մեկ պարտատոմսի անվանական արժեքը՝ 100 ԱՄՆ դոլար, արժեկտրոնի տարեկան եկամտաբերությունը՝ 8,75%, շրջանառության ժամկետը՝ 48 ամիս, արժեկտրոնների վճարման պարբերականությունը՝ եռամսյակային:
Պարտատոմսերի ազդագրի էլեկտրոնային տարբերակին և հրապարակային առաջարկին կարելի է ծանոթանալ այստեղ։
_______________________________________
Freedom Broker Armenia-ն (իրավաբանական անվանումը՝ «Ֆրիդոմ Ֆինանս Արմենիա» ՍՊԸ)՝ ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից լիցենզավորված ներդրումային ընկերություն է, որն ապահովում է մուտք դեպի տեղական և միջազգային ֆոնդային շուկաներ։ Ընկերությունն առաջարկում է ներդրումային ծառայությունների ամբողջական շրջանակ՝ արժեթղթերի առքուվաճառք, ֆոնդային ներդրումներ, IPO-ների մասնակցություն և ինքնուրույն առևտուր առցանց հարթակի միջոցով։
Freedom Broker Armenia-ն հանդիսանում է միջազգային ֆինանսական Freedom Holding Corp. հոլդինգի մաս, որի բաժնետոմսերը շրջանառվում են NASDAQ բորսայում (FRHC տիկեր)։ Հոլդինգի շուկայական կապիտալիզացիան կազմում է 7,5 մլրդ ԱՄՆ դոլար, ակտիվները՝ 12,4 մլրդ դոլար (2026թ. մարտի դրությամբ)։ Խումբը ներկայացված է ԱՄՆ-ում, Եվրոպայում, ԱՊՀ երկրներում և Ասիայում, ունի ավելի քան 11 000 աշխատակից, 233 գրասենյակ և ավելի քան 11 մլն օգտատեր թվային էկոհամակարգում։

Team Holding: The second phase of the placement of USD-denominated bonds has been completed. Underwriter - Freedom Broker Armenia.
10/04/2026 11:58
April 10, 2026, Yerevan․ Team Holding, with the support of the investment company Freedom Broker Armenia, has completed the placement of its USD-denominated bonds with an annual coupon yield of 8.75%.
The placement attracted both individual and institutional investors, including companies from the banking, investment, and high-tech sectors. This demonstrates a diversified structure of investment demand and a positive momentum in the development of the local capital market.
Team Holding’s bonds represent a long-term investment instrument aimed at financing the company’s infrastructure and technology projects. The company’s strategy is focused on developing digital infrastructure, implementing new technologies, and delivering projects that create tangible economic value.
The second phase was launched against the backdrop of already established market interest and positive investor response. The terms of the USD-denominated bonds placed within the second phase were as follows: total nominal volume of USD 10 million; nominal value per bond of USD 100; annual coupon yield of 8.75%; maturity of 48 months; and quarterly coupon payments.
The bond issuance prospectus of Team Holding was registered by the Central Bank of the Republic of Armenia under Decision No. 1/417A dated November 19, 2025.
The electronic version of the prospectus and the public offering announcements are available here.
All terms of the issuer and the offered bonds, as well as the associated risks, are detailed in the prospectus.
______________________________________________________________
Freedom Broker Armenia (legal name: Freedom Finance Armenia LLC) is an investment company licensed by the Central Bank of the Republic of Armenia, providing access to both local and international stock markets. The company offers a full range of investment services, including securities trading, fund investments, participation in initial public offerings (IPOs), and independent trading through its online platform. Freedom Broker Armenia is part of the international financial holding Freedom Holding Corp., whose shares are traded on the NASDAQ Stock Exchange (ticker: FRHC). The holding’s market capitalization amounts to USD 7.5 billion, while total assets stand at USD 12.4
billion (as of March 2026). The group operates across the United States, Europe, CIS countries, and Asia, employing more than 11,000 professionals, with 233 offices and over 11 million users within its digital ecosystem.