Խնդրում եմ ճանապարհներին զգույշ լինել. Փաշինյանն անդրադարձել է ողբերգական վթարին
Խնդրում եմ՝ ճանապարհներին լինել հնարավորինս զգույշ և պահել երթևեկության կանոնները, այս մասին Լոռու մարզ մեկնելիս ֆեյսբուքյան եթերում ասաց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Հիմա ճանապարհների լավ վիճակը երբեմն լրացուցիչ գայթակղություն է վարորդների համար ավելի արագ վարել մեքենաները, ինչը բերում է շատ ցավալի դեպքերի»,-ասաց Փաշինյանը։
Հիշեցնենք՝ այսօր վաղ առավոտյան խոշոր վթար է տեղի ունեցել Քուչակ-Ապարան ճանապարհին։ Բախվել են ՆԳՆ ոստիկանության «Հոնդա» ավտոբուսը և «Նիսսան» մեքենան։
Ըստ լուրերի՝ Ոստիկանության գվարդիայի ավտոբուսը Լոռի էր մեկնում Փաշինյանին ուղեկցելու համար։ Վթարի հետևանքով 1 մարդ մահացել է, 12-ը՝ վնասվել։
Երեկ էլ խոշոր վթար էր տեղի ունեցել Շիրակի մարզի Աղին բնակավայրի մոտակայքում, ինչի հետևանքով 6 հոգի մահացել էին, նրանց թվում նաև՝ երեխաներ։

«Прошу быть осторожными на дорогах»: Пашинян прокомментировал трагическое ДТП
«Пожалуйста, будьте максимально внимательны на дорогах и соблюдайте правила дорожного движения», — заявил премьер-министр Никол Пашинян в прямом эфире в Facebook по пути в Лорийскую область.
«Хорошее состояние дорог иногда становится дополнительным соблазном для водителей ехать быстрее, что приводит к очень печальным случаям», — сказал Пашинян.
Напомним, что сегодня рано утром крупное ДТП произошло на дороге Кучак–Апаран. Столкнулись автобус «Honda» Полиции МВД и автомобиль «Nissan».
По сообщениям, автобус Полицейской гвардии направлялся в Лори для сопровождения Пашиняна. В результате аварии один человек погиб, 12 получили травмы.
Накануне ещё одно крупное ДТП произошло вблизи населённого пункта Агин в Ширакской области, в результате которого погибли шесть человек, в том числе дети.