Իմ խոստումն է՝ գալիք սեպտեմբերը և դրան հաջորդող յուրաքանչյուր ամիս խաղաղ է լինելու. Սամվել Կարապետյան (Տեսանյութ)
Ազգային բարերար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը հայ ժողովրդին հղած իր ուղերձում կոչ արեց չհուսահատվել, չվախենալ գործող իշխանության սպառնալիքներից։
«Վարչակարգը մարդկանց վախեցնում է պատերազմով։ Նրանք նույնիսկ ժամկետ են նշում՝ սեպտեմբեր, որովհետև հենց այդ ամսին սկսվեց 44-օրյա ծանր պատերազմը, սեպտեմբերին սկսվեց Հայաստանի տարածքային ամբողջականության դեմ հարձակումը, սեպտեմբերին սկսվեց Արցախի բռնի հայաթափումը և էթնիկ զտումը։ Պատերազմներ, որոնցում Փաշինյանը պարտվեց։ Մի՞թե մենք թույլ ենք տալու, որ նա Հայաստանի համար ևս մեկ պատերազմ պարտվի։ Ես համոզված եմ՝ թույլ չենք տալու»,- ասաց Սամվել Կարապետյանը։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը խոստացավ՝ Հայաստանում խաղաղ կլինի՝ իրենց իշխանության օրոք.
«Իմ խոստումն է, որ մեր հաղթանակից հետո, երբ ստանձնեմ վարչապետի պաշտոնը, գալիք սեպտեմբերը և դրան հաջորդող յուրաքանչյուր ամիս խաղաղ է լինելու»։
Սամվել Կարապետյանը շեշտեց՝ շուտով Հայաստանը կլինի ուժեղ, խաղաղությունն էլ՝ մնայուն։
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ, մի՛ հուսահատվեք, Հայաստանը կարող է և պե՛տք է լինի ուժեղ, և մենք հասնելու ենք մնայուն և իրական խաղաղության, թույլ խաղաղությունը փոխարինելու ենք ուժեղ խաղաղությամբ՝ ուժեղ դիվանագիտության շնորհիվ»,- ասաց նա։

Я обещаю, что следующий сентябрь и каждый последующий месяц будут мирными — Самвел Карапетян (видео)
Национальный благотворитель, кандидат в премьер-министры от партии «Сильная Армения» Самвел Карапетян в обращении к армянскому народу призвал не поддаваться отчаянию и не бояться угроз со стороны действующих властей.
По его словам, власть запугивает общество возможностью войны и даже называет конкретные сроки — сентябрь, поскольку именно в этом месяце началась 44-дневная война, были зафиксированы удары по территориальной целостности Армении, а также начались события, приведшие к насильственному исходу армян из Арцаха.
«Войны, в которых Пашинян потерпел поражение. Позволим ли мы ему проиграть еще одну войну за Армению? Уверен, мы этого не допустим», — заявил Самвел Карапетян.
Он пообещал, что в случае прихода к власти в стране будет обеспечен мир.
«Моё обещание заключается в том, что после нашей победы, когда я займу пост премьер-министра, следующий сентябрь и каждый последующий месяц будут мирными», — сказал он.
Карапетян также подчеркнул, что Армения вскоре станет сильной страной, а мир — устойчивым.
«Дорогие соотечественники, не отчаивайтесь. Армения может и должна быть сильной. Мы добьёмся устойчивого и реального мира, заменим слабый мир сильным — благодаря сильной дипломатии», — отметил он.