Ազգի համախմբման մեր երազանքն իրականանում է. Նարեկ Կարապետյան (Տեսանյութ)
«Մարդիկ կան, որ մտածում են՝ մեր ազգը քնել է, իսկ իրեն կարող են քնած ժամանակ ուզածներն անել», -  Ազատության հրապարակում ընթացող հանրահավաքի ժամանակ, տեսնելով հավաքվածների մեծաթիվ բազմությունը, ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը։
Դիմելով «Ուժեղ Հայաստանի» հանրահավաքին եկած հազարավոր մարդկանց՝ Նարեկ Կարապետյանը շարունակեց խոսքը.
«Ձեզ տեսնելով, այսքան միավորված հայ մարդ տեսնելով՝ ես հասկանում եմ, որ մենք հասնում ենք մեր երազանքին՝ համախմբման երազանքին»։
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամը նշեց նաև՝ քաջատեղյակ է, թե ինչն է հայ ժողովրդին այսօր ամենից շատ հուզում. այն քայլերը, որոնք այս իշխանությունն արել է՝ թուլացնելով երկիրը։
«Քեզ թուլություն չի՛ սազում, հա՛յ ազգ, չե՛նք համակերպվելու», - ասաց Նարեկ Կարապետյանը։
Նա նաև հիշեցրեց՝ պատմության ընթացքում, երբ հույսը խամրել է, թվացել է՝ ելք այլևս չկա, հայ ժողովուրդը, միևնույն է, կարողացել է շտկել մեջքը. ասպարեզ են եկել գործիչներ, որոնք կարողացել են ոտքի կանգնեցնել երկիրը։

Мечта о национальном единстве становится реальностью: Нарек Карапетян (видео)
Нарек Карапетян, член совета партии «Сильная Армения», выступая на митинге на площади Свободы, заявил, что, наблюдая большое число собравшихся, видит подтверждение стремления армянского народа к объединению.
«Есть люди, которые думают, что наш народ уснул и что во время сна с ним можно сделать всё что угодно», — сказал он, обращаясь к тысячам участников митинга.
Обращаясь к присутствующим, он продолжил:
«Глядя на вас, на такое количество сплоченных армян, я понимаю, что мы приближаемся к нашей мечте — мечте о консолидации».
Он также отметил, что хорошо осознаёт, что сегодня больше всего волнует армянское общество — действия властей, которые, по его словам, ослабили страну.
«Тебе не подходит слабость, армянский народ. Мы не смиримся», — заявил Карапетян.
В своей речи он напомнил, что на протяжении истории, когда казалось, что надежды больше нет, армянский народ всё же находил силы восстановиться, а на исторической арене появлялись деятели, поднимавшие страну на ноги.