Սամվել Կարապետյանն այնպես է անելու, որ հայ ազգը գլուխը բարձր պահի ու լավ ապրի․ Ալիկ Ալեքսանյան (Տեսանյութ)
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամ Ալիկ Ալեքսանյանը հիշեցնում է՝ ապրիլի 15-ին Հակակոռուպցիոն դատարանում տեղի է ունենալու ազգային բարերար, «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ հարուցված ապօրինի գործով դատական նիստը։
«Այս մարդիկ վախենում են, որ Սամվել Կարապետյանը 300 000 աշխատատեղ է ստեղծելու, վախենում են, որ Սամվել Կարապետյանը դեղերը էժանացնելու է, այս մարդիկ վախենում են, որ Սամվել Կարապետյանի օրոք գյուղատնտեսը խնդիր չի ունենալու, վախենում են, որ այնպես է անելու, որ հայ ազգը գլուխը բարձր պահի ու լավ ապրի։ Այս մարդիկ վախենում են, որ Սամվել Կարապետյանի օրոք մեր մեծերն ունենալու են անհոգ ծերություն, մեր փոքրերն ունենալու են անհոգ մանկություն»,-ասել է նա։

Самвел Карапетян сделает так, чтобы армянский народ жил достойно и с высоко поднятой головой — Алик Алексанян
Член партии «Сильная Армения» Алик Алексанян напомнил, что 15 апреля в Антикоррупционном суде состоится судебное заседание по делу национального благотворителя, кандидата в премьер-министры от партии «Сильная Армения» Самвела Карапетяна, которое он назвал незаконным.
«Эти люди боятся, что Самвел Карапетян создаст 300 000 рабочих мест, боятся, что он сделает лекарства доступнее, боятся, что при нём у сельского жителя не будет проблем. Они боятся, что он сделает так, чтобы армянский народ жил достойно и с высоко поднятой головой. Они боятся, что при нём наши старшие будут иметь спокойную старость, а наши дети — беззаботное детство», — заявил он.