Արմեն Գրիգորյանն ու Լիտվայի ԱԳ փոխնախարարը մտքեր են փոխանակել ՀՀ–ԵՄ համագործակցության օրակարգի շուրջ
13/04/2026 17:32
Ապրիլի 13-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն ընդունել է Լիտվայի Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Օդրա Պլեպիտեին: Այս մասին հայտնում են ԱԽ-ից։
ԱԽ քարտուղարը ողջունել է տիկին Պլեպիտեի այցը Հայաստան՝ ընդգծելով Հայաստան-Լիտվա երկկողմ հարաբերությունների քաղաքական երկխոսության շարունակական և զարգացող դինամիկան:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ՀՀ–ԵՄ համագործակցության օրակարգի, վիզաների ազատականացման գործընթացի, տարածաշրջանային զարգացումների և այլ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ:

Секретарь Совета безопасности Армении и замглавы МИД Литвы обсудили повестку сотрудничества Армения–ЕС
13/04/2026 17:47
13 апреля секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян принял заместителя министра иностранных дел Литвы Аудру Плепите. Об этом сообщили в аппарате Совета безопасности.
Секретарь Совбеза приветствовал визит Плепите в Армению, подчеркнув устойчивую и развивающуюся динамику политического диалога между Арменией и Литвой.
Собеседники обменялись мнениями по повестке сотрудничества Армения–ЕС, процессу либерализации визового режима, региональным развитиям, а также по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.