Հերիք եղավ, բոլ եղավ, վերջին Iphone-ներն օգտագործում եք, բայց տրանսպորտի համար չեք վճարում. Ավինյան (Տեսանյութ)
Երևանում հանրային տրանսպորտից օգտվողների վալիդացիայի քանակն ավելացել է 15-30%՝ համեմատած նախորդ շաբաթվա օրերի հետ, Երևանի քաղաքապետարանի գործակարգավարոկան նիստի ընթացքում հայտարարեց քաղաքապետ տիգրան Ավինյանը։
«Սա նշանակում է, որ գործընթացը որքան էլ դժվարին է, որով անցնում ենք, կարևոր է և անհրաժեշտ։
Ուզում եմ իմ հիացմունքը հայտնել մեր վարորդների զսպվածության կապակցությամբ: Որքան էլ տարբեր անձինք փորձեն հունից հանել վարորդներին, նրանք հիմնականում մնում են անվրդով։ Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել նրանց, իրենց առանց այն էլ ծանր աշխատանքը հաշվի առնելով՝ այս կարևոր վերահսկողական ֆունկցիան իրականացնելու համար։
Ունեցել ենք մի քանի միջադեպ, մեկ կոնկրետ տհաճ միջադեպ, որը վերածվել է կռվի, հարձակում է եղել վարորդի վրա։ Երեք անձ ձերբակալվել է, չորրորդն էլ անցնում է այդ գործով։
Վարորդների նկատմամբ ոտնձգությունը նրանց անձի նկատմամբ չէ, դա քաղաքի նկատմամբ է, ամբողջ համակարգի նկատմամբ է»,-ասաց Ավինյանը։
Նա նշեց, թե վճարող քաղաքացիները չվճարող քաղաքացիներին որպես բեռ տանում են իրենց վզին։
«Չպետք է հանդուրժենք, որ չվճարող, անպատասխանատու քաղաքացին հորդուբորդ գա։ Ամոթից գետինը մտնելու փոխարեն մի հատ էլ ելույթ են ունենում»,-ասաց Ավինյանը։
Նա դգժոհեց քաղաքացիներից՝ ասելով․ «Հերիք եղավ, բոլ եղավ, վերջին Iphone-ներն օգտագործում եք, բայց տրանսպորտի համար չեք վճարում»։

«Хватит, достаточно: пользуетесь новейшими айфонами, но не платите за транспорт»: Авинян (видео)
Количество валидаций при пользовании общественным транспортом в Ереване увеличилось на 15–30% по сравнению с аналогичными днями прошлой недели, заявил на оперативном совещании мэрии Еревана мэр города Тигран Авинян.
«Это означает, что процесс, каким бы сложным он ни был, является важным и необходимым», — отметил он.
Авинян также выразил признательность водителям за их выдержку.
«Хочу выразить своё восхищение сдержанностью наших водителей. Несмотря на попытки некоторых людей вывести их из себя, они в основном сохраняют спокойствие. Благодарю их за выполнение этой важной контрольной функции, учитывая и без того тяжёлые условия их работы», — сказал он.
По его словам, было зафиксировано несколько инцидентов, включая один серьёзный случай, переросший в драку с нападением на водителя. Три человека были задержаны, ещё один проходит по данному делу.
«Посягательство на водителей — это не просто посягательство на их личность, это посягательство на город и на всю систему», — подчеркнул мэр.
Он добавил, что добросовестные пассажиры фактически несут на себе бремя тех, кто не оплачивает проезд.
«Мы не должны терпеть, чтобы безответственные граждане, не оплачивающие проезд, вели себя вызывающе. Вместо того чтобы стыдиться, они ещё и выступают с заявлениями», — отметил Авинян.