Շեշտել ենք, որ այս հարցը չի տեղավորվում խաղաղության գործընթացի տրամաբանության մեջ. քաղհասարակության ներկայացուցիչները Ադրբեջանում խոսել են գերիների մասին
Քաղհասարակության ներկայացուցիչներն Ադրբեջանում խոսել են գերիների և պահվող անձանց խնդիրների մասին:
«Հերթական անգամ շեշտել ենք, որ չի տեղավորվում այս հարցը խաղաղության գործընթացի տրամաբանության մեջ, որ խաղաղության գործընթացը շատ ավելի առաջ է անցել, և պիտի այս հարցերը լուծվեն, որ ավելի երաշխավորված լինի պրոցեսի առաջընթացը:
Բարձրացրել ենք նաև անհետ կորածների խնդիրը: Հայտնել ենք մտահոգություն, որ հանձնաժողվի աշխատանքները ցանկալի արագությամբ չեն գնում»,- ասուլիսի ժամանակ հայտնել է Ժողովրդավարության զարգացման հիմնադրամի տնօրեն Նաիրա Սուլթանյանը:

We have emphasized that this issue does not fit into the logic of the peace process: Civil society representatives in Azerbaijan spoke about prisoners
Civil society representatives in Azerbaijan spoke about the issues of prisoners and detainees.
“We have emphasized once again that this issue does not fit into the logic of the peace process, that the peace process has advanced much further, and that these issues must be resolved in order to further guarantee its progress.
We have also raised the issue of missing persons. We have expressed concern that the work of the commission is not progressing at the desired pace,” said Naira Sultanyan, Director of the Foundation for the Development of Democracy, during a press conference.