Դավիթի վիճակն այս պահին կրիտիկական է. մի խումբ մայրեր նստացույց են անում Գլխավոր դատախազության դիմաց
Մի խումբ մայրեր նստացույց են անում Գլխավոր դատախազության դիմաց՝ Սուրբ Աննա եկեղեցու միջադեպի գործով կալանավորված Դավիթ Մինասյանին ազատ արձակելու պահանջով:
Նրանցից մեկը՝ Մարիաննա Զարգարյանը, լրագրողների հետ զրույցում ասաց, որ Դավիթի տարիքի որդի ունի, հաջակցություն Դավիթի է եկել. «Նստացույցի մասին տեղեկացել եմ ֆեյսբուքյան հարթակից։ Ծաղկազարդի օրը պետք է լինեի այդ եկեղեցում, բայց փոխվեցին պլանները, այլ եկեղեցի գնացինք, հետո իմացա, որ նման սադրանք է եղել»։
Ծնողներից մեկն էլ ասաց, որ ակցիան այս պահին նախատեսված է մեկ շաբաթ ժամկետով՝ ժամը 11-ից մինչև 20։00-ն. «Նստացույցը սկսում եմ մենակ և կոչ եմ անում բոլոր մայրերին, ովքեր Դավիթ Մինասյանի կյանքի հանդեպ անտարբեր չեն, միանալ, աջակցել, մի քանի րոպեն էլ բավարար կլինի»։
Նշեց՝ Գլխավոր դատախազից պահանջում են անաչառ քննություն, թույլ տալ, որ Դավիթի բուժումը անցկացվի տանը. «Դավիթի վիճակն այս պահին կրիտիկական է»։

Davit’s condition is critical at the moment: a group of mothers are staging a sit-in in front of the Prosecutor General’s Office
A group of mothers are staging a sit-in in front of the Prosecutor General’s Office, demanding the release of Davit Minasyan, who was detained in connection with the incident at the St. Anna Church.
One of them, Marianna Zargaryan, told reporters that she has a son the same age as Davit and came to support him. “I learned about the sit-in from Facebook. I was supposed to be at that church on Palm Sunday, but plans changed – we went to a different church – and then I learned that such a provocation had occurred.”
One of the parents said the action is scheduled to last a week, from 11:00 a.m. to 8:00 p.m. “I am starting the sit-in alone and I call on all mothers who are not indifferent to Davit Minasyan’s life to join and support him. Even a few minutes will be enough.”
She noted that they are demanding an impartial investigation from the Prosecutor General and that Davit be allowed to receive treatment at home: “Davit’s condition is critical at the moment.”